| anonismonCrissti a întrebat:

Am nevoie de ajutor de mult timp is non stop nervos stresat cand stau in casa chiar daca ascult muzica vesela tot nervos ma simt stresant nu mai am chef de nimic am incercat sa ies cu prieteni sa ma distrez degeaba nu a functionat mam inbatat ziceam ca o sa-mi treaca da am facut mai mult rau sad nu stiu daca din cauza asta da am avut o iubita care am lasat-o sa plece ca nu vroeam sa o fac sa sufere da nici macar sex nu pot face ma poate ajuta si pe mine cu vreo idee? am 18 ani si am tot felul de ganduri care nu pot sa le uit vreau sa uit tot prin ce am trecutsad

8 răspunsuri:
| valorosu1995 a răspuns:

Fă o Labă Pretenaș! poate o să te simți mai bine! happy

| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau, draga
Ce ar fi sa vezi de educatia ta intai?
Nu-ti zic de rau, insa ai grija ca ai probleme intai cu scrisul, apoi cu fetili.
Daca asa ortografie stii, sa nu speri ca o se uita la tine decat niste pitzipoance.

Te-am tzucat, si nu fii fraier : ai grija sa te faci om si barbat adevarat.

| altrix a răspuns (pentru Stelutza1990):

Ce nu intelegi dvs este ca el are o problema cu nervii. El a scris tot ce avea in suflet,minte in momentul respectiv,nu l-a interesat cum scrie,daca scrie corect sau nu.
Daca nu il puteti ajuta cu problema care o are el va sfatuiesc sa nu intrati in conversatii aiurea, fara nici un sens. Om? Se face. Barbat adevarat? Si asta.
Daca el deja stie chestiile astea, cand vede ca toata lumea ii repeta acelasi lucru, se enerveaza.
Si stati linistita, daca sunteti impotriva pitipoancelor ( dvs ati scris 'pitzipoancelor', deci nu cred ca exista in dex acest cuvant cu 'tz' ) poate el le divinizeaza. Gusturile nu se discuta.
O zi buna!

| Stelutza1990 a răspuns (pentru altrix):

Ceau
normal ca am inteles ce a scris, ca nu am citit numai literele.
iar fetili / pitzipoancele erau licente,, poetice,, happy
nu are decat sa se enerveze.
Cand a pus aici intrebarea lui, si-a asumat acest risc.

Eu, la randul meu sunt libera sa scriu exact ce vreau.
Omul a cerut pareri, si i-am scris ce cred.

Dar tu de ce comentezi si nu comenteaza userul care a pus intrebarea?
Te identifici cu el?

| altrix a răspuns (pentru Stelutza1990):

Nu, dar sunt in aceeasi situatie si il inteleg perfect.
Probabil cand a vazut raspunsul dvs s-a enervat si mai tare pentru ca el a cerut sfat in legatura cu ceva si dvs ii dati sfaturi cum sa vorbeasca si ce sa invete.
NU cred ca avea nevoie de asa ceva.
Predici tine toata lumea, critici auzi de la toti, cred ca putem sa ne intelegem pe acest site din moment ce toti il folosim, toti o sa avem o problema odata, deci nu cred ca raspunsul dvs era adecvat pentru problema lui.
Sau poate e inactiv. happy

| Stelutza1990 a răspuns (pentru altrix):

Ceau.

Da, i-am scris,, platitudini si banalitati,,. Dar chiar asta cred ca are de facut, in loc sa-si bata capul pentru toate prostiile.
Daca l-as fi cunoscut personal, ii spuneam si 2-3 vorbe mai tari, i-l luam si la alergat prin parc si un pic de sapat in gradina. Apoi o mancare buna, si eventual, o beuta si un gratar la sfarsit de saptamana.

Nu-i singurul om cu astfel de probleme in lumea asta. insa imi pare absurd sa se piarda in autocompasiune, in loc sa-si vada prioritatile, care cred ca-s EXACT ce am scris :
Ce ar fi sa vezi de educatia ta intai?
Nu-ti zic de rau, insa ai grija ca ai probleme intai cu scrisul, apoi cu fetili.
Daca asa ortografie stii, sa nu speri ca o se uita la tine decat niste pitzipoance.

Te-am tzucat. Nu ma critica pe mine, ca nu are sens. Sunt sigura pe ce scriu si pe ce gandesc.
Tu, pune-ti intrebarile tale pe aici, daca le ai.

| altrix a răspuns:

Stai calm nu esti singur. si eu sunt nervos, mama vrea sa ma duca la psiholog, politia imi spune sa ma duc la psiholog. dar cand ma gandesc ca acolo te ia cu intrebari tampite gen :" ia spune-mi tu mie, ce te enerveaza" parca mai rau ma apuca spumele.
si eu ma enervez din orice...
de fapt daca stau sa ma gandesc... eu stau destul de calm, nu deranjez pe nimeni... dar cand sunt calcat pe coada musc.
sincer? incearca un sport de contact. cred ca daca iti consumi energia in ring/sala de antrenament nu o sa mai ai chef de altele.

| anonismonCrissti explică (pentru altrix):

Neh am incercar si sport nu ma ajuta cu nimic ma enervez din ori ce :@ de multe ori si cand imi zice cineva salut pe strada parca ma eau toti draci :@