| ioanaaa_3599 a întrebat:

Am nevoie de ajutor, deci ma simt superobosita si adormita, am incercat sa fac un dus rece dar nu a functionat.nu stiu de ce, am dormit azi noapte. faza e ca am de invatat pentru maine 3 pagini la istorie si invat dimineata. ce sa fac? va rooooooooog

5 răspunsuri:
| BlueBird a răspuns:

Si ce e asa de mult 3 pagini :O?laughing Invata-le si dormi!

| AnonimaOk a răspuns:

Funda? big grin

| romeo78 a răspuns:

ODIHNA! Organismul este epuizat. Ar trebui sa reorganizezi viata si invatatul. Nu asa se procedeaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pt a nu mai fi obosita eu iti recomand urmatoarele :
- felii de castravete pe ochi
- masti pufoase de ochi in timpul somnului
- culcate pe la 22 00 daca ai ore dimineata
- profita in weekend si odihnestete mai mult - dormi cateva ore in plus si chiar si somnul de amiaza e bine venit
- fa-ti masti relax si revigorante din fructe, zeama de lamaie, iaurt, miere, ulei de masline, castraveti, etc gasesti pe net
- uita de stres si numai fi asa de disperata dupa sc ca e mai importanta odihna ta decat niste obiecte stupide
- planificati timpul mai bine in asa fel incat sa te culci la ora la care trebuie si sa ai momente importante de joaca, relax etc
multa bft sper sa reusesti sa fii din nou odihnita ca am patit-o si eu si nu suportam.

| junsu90 a răspuns:

Probabil e din cauza stresului... daca inveti dimineata tias recomanda la amiaz macar o ora sau doua sa stai putin pe pat