| Hexiled a întrebat:

Am nevoie de ajutor. Simt nevoia sa fumez chiar daca n am fumat in viata mea, dar nu stiu de ce. Ar trebui sau nu?
Nu e curiozitate, pur si simplu vreau sa fumez, dar cred ca va fi greu sa ma las apoi, dar totusi

6 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Poate ai inhalat tutun tutun de la altii pe langa care tu stai cand fumeaza si iti da o senzatie de nevoie usoara sau pura curiozitate de experimenta senzatia aceea placuta pentru care atatia devin dependenti desi, crede-ma, poate fi inlocuita cu orice altceva mult mai eficient si care sa nu dauneze.

| Deaad a răspuns:

Daca vrei sa fumezi, fumeaza.
Nu te opreste nimeni.

| FaraNume1245 a răspuns:

Daca vrei s-o faci, fa-o.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ocupati timpul cu ceva, nu mai sta degeaba

| lovecats123 a răspuns:

Înainte să mă apuc de fumat visat mereu că fumez, așa că am făcut o...A trecut un an de atunci și încă nu am devenit dependenta, doar mă calmez prin țigări. Rar

| Francescax5 a răspuns:

Nu prea imi vine sa cred ca simti nevoia. Atunci cand simti o anumita nevoie, inseamna ca ai mai facut acel lucru si vrei sa il repeti. Cred ca e vorba de anturajul in care te invarti, si vrei sa incerci si tu. Totul tine de tine, daca vrei sa fumezi ia o tigara si fumeaz-o, apoi vei decide daca iti place sau nu. Aici nu judeca nimeni, asa ca fa ce crezi de cuviinta..intr-adevar, provoaca dependenta, dar stii cum se zice? Daca vrei sa faci ceva, fa. Daa vrei sa renunti, renunti si gata.

Cu drag,

Francesca