| anonim_4396 a întrebat:

Buna!

Este vreo problema daca ma spal zilnic pe cap?!

Pana acum ma spalam doar de doua ori pe saptamana 9pe cap) dar a venit caldura si probabil parul nu se va mai mentine curat 3 zile!
O sa folosesc un sampon bland si balsam.

Răspuns Câştigător
| Lioиeѕѕ a răspuns:

Nu e o problema. Insa se spune ca 'este sanatos sa stea si in sebum'. Acum depinde si cat de repede ti se ingrasa parul. Exista sampon pentru uz zilnic (eu folosesc Herbalife, e mai scump dar isi merita toti banii-mai ales ca folosesc placa destul de des).

| anonim_4396 explică (pentru Lioиeѕѕ):

In acest moment am syoss pentru stralucire (sticla roz transparenta )
Sunt multumita de el!:X
Toate sampoanele pentru stralucire imi priesc.
Cred ca o sa las la o parte ideea cu spalatul zilnic si il spal tot de doua ori pe saptamana!
:*

| anonim_4396 explică (pentru Lioиeѕѕ):

Al meu nu se ingrasa cine stie ce laughing!

Folosesti balsam?

| Lioиeѕѕ a răspuns (pentru anonim_4396):

Da. Si din cand in cand mai fac si o masca.

| Lioиeѕѕ a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai da, cel mai bine e sa il speli cand este nevoie. Oricum momentan nu este asa de cald, abia a venit primavara laughing

| anonim_4396 explică (pentru Lioиeѕѕ):

Si eu mai fac masti de la kallos!
O tin o ora sau mai mult pe parul ud.....nespalat, doar udat si dupa il spal cu sampon si aplic balsam

| Lioиeѕѕ a răspuns (pentru anonim_4396):

Kallos, INOA, in general produse folosite in saloane. Sunt ele mai piperate, dar isi fac efectul si asta e cel mai important.

14 răspunsuri:
| LeMousiqe a răspuns:

Bună.
Depinde de părul tău. Încearcă de 3 ori pe săptămână.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca folosesti un sampon de utilizare zilnica (am vazut ca au nemtii), nu e nici o problema. Parul gras cade mai repede si mai mult decit cel uscat/normal.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Al meu este normal spre gras tongue

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cum vine vara si toti transpiram, va fi gras. Cel putin in timpul verii. Foloseste un sampon de utilizare zilnica (mai multe marci au asa ceva) si va fi bine.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

In acest moment am syoss pentru stralucire (sticla roz transparenta )
Mie personal imi priesc toate sampoanele pentru stralucire.
Eu folosecs si balsam.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Daca nu iti usuca prea tare pielea capului, e bun. Si eu suport orice sampon dar nu suport orice balsam. Cam ciudat, dar asta e.

| Krosa a răspuns:

Buna am aceeasi problema dar ar fi bine sa folosesti head & shoulders si ca acum vine caldura odata la doua zile sa te speli pe cap.

Parul meu se ingrasa usor
Sfat: Ai nevoie denun sampon si de un balsam care nu sunt agresive cu parul tau cel mai bun este gama head & shoulders Citrus Fresh.

| Shara17 a răspuns:

Da, este, pentru ca tu spalandu-te pe cap des ( in fiecare zi) iti obisnuiesti pielea capului sa se ingrase rapid si o sa inceapa sa cada mai repede ( chiar daca tu nu iti dai seama), dar spalat regulat la 4 sau 5 zile mai merge, iar produsele pentru " spalare in fiecare zi" nu sunt tocmai uluitoare... reclamele sunt! happy dar te poti informa mai mult pe paginile unde specialistii dau sfaturi! Multa bafta!