| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de cateva sfaturi va rog. Sunt intr-o situatie dificila. Imi place de o colega din clasa de mai mult timp si cred ca stie si ea. de 1 martie i-am luat un martisor mai special. Si de atunci mai vorbim si noi unele lucruri ca si colegii. Nu stiu ce sa mai cred: in unele zile ne vorbim frumos incat sa ne apropiem mai mult(adica sa fim prieteni, intelegeti voi), dar s-a nimerit o zi la fel, de fata cu vreo zece colegi o discutie cu totii, ca dc nu merge cu masina si merge cu metroul(ea a zis ca merge cu metroul ca sunt mai multi baietihee hee ) si eu am spus ca merge special pentru mine. Ea a spus: pai da, nu merge el(eu) cu mine in fiecare zi acasa(merg o statie mai mult cu metroul: cobor unde coboara si ea si de la metrou pana la ea acasa mai sunt 5 min. In fine, asta e. Seara vorbesc cu ea pe mess sa imi dea ceva de la scoala ca eu lipsisem intr-o zi, si la sfarsit ii spun sa ne intalnim maine la metrou sa mergem amandoi la scoala(aveam de gand sa-i spun ca m-am indragostit de ea). O sun a doua zi cand plec de acasa si raspunde "prietenul" ei care imi zice ca e deja in metrou si sa nu o mai sun ca sa nu ne suparam. Eu ii zic bine, el ok, apoi eu pa. Si cand ajung cu metroul aproape de scoala ma suna de pe numarul ei si imi zice sa-mi cer scuze ca am sunat-olaughing. Nu mi-a venit sa cred, adica eu o sun ca si colega, deci imi venea sa rad singur in metrou atunci. Ajung la scoala, o intreb daca ea are telefonul la ea, a zis: da, dc?, si eu i-am zis: pai te-am sunat si am vorbit cu altcineva... ea:pai si?! iar eu: intrebam asa... Ma intreb daca nu cumva a pus pe altcineva sa vorbeasca pentru a ma face sa ii spun ca imi place de ea, dar nu stiu ce sa credsad. Nu mai stiu ce sa fac. Sincer sunt deprimat dupa apelul ala, mai bine nu o sunam. Ajutati-ma cumva. Sunt indragostit rau dupa ea si trebuie sa ii spun si ii voi spune chiar daca are cu adevarat un prieten. Oricum nu sufar "gagicarii" astia care vorbesc asa la telefon: ca sa nu o mai suni ca ne suparam. in finecrying

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| MaruMaria a răspuns:

Imi pare rau ca esti suparat. dupa ce am citit ce ai postat eu cred ca ar trebui sa-i spui fetei ca iti place de ea dar sincer nu stiu daca va fi reciproc dar e mult mai bine sa ii spui si macar