| Andreiu68 a întrebat:

Am nevoie de un ajutor: Am urmatoarele note 2, 2, 3 si 2 in teza. Vreau sa stiu ce medie imi iese cu notele astea. Daca nu imi iese ce nota/note ar trebui sa iau? Am calculat eu dar mie nu imi iese. Nu stiu sa o calculez. Vreau un raspuns rapid!

13 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai numa de 2 si vrei sa stii daca iti iese media. Esti amuzant.

| Andreiu68 explică (pentru suntserios):

Haide ba! Imi bati joc aicea? Nu stii sau nu dai un raspuns bun ce mai comentez?

| suntserios a răspuns (pentru Andreiu68):

Stai calm... oricum nu mai conteaza. Sansele sa iei note ca sa iei iasa media tind exponential spre 0.

| ywar a răspuns:

9 iti iese. Esti perfecta! Oricum generatia voastra e de retarzi. Nu va trebuie mai mult.

| FaraNume1245 a răspuns:

Suntserios ti-a oferit cel mai bun raspuns.

| AlexCristi97 a răspuns:

La matematica, nu? Amarul ei de materie inutila...

| BadAngel3 a răspuns:

Reactia mea a fost aceeasi ca a lui Suntserios.Pe bune acum, iti bati joc de noi, dar si de tine. Nici nu trebuie sa faci calcule ca sa vezi ca NU iese. Normal ca ai doar 2.

| TheGreatPerhaps a răspuns:

Pai, media se calculeaza cu urmatoarea formula: [(3xM)+T]/4. In urma calculelor mele, iti iese media 2.24. Damn, ca sa-ti iasa o medie de trecere, adica 5, ti-ar trebui 2 de 10 (ti-ar iesi 4, 55, adica aprox. 5) sau 3 de 9 (4, 74) sau 4 de 8 (4, 67) sau oricum ar fi, trebuie' sa iei multe note mari. Multa bafta, stiu ca poti!

| Cristina13579 a răspuns:

(2+2+3):3=7:3= 2.33- se aproximeaza la 2
Si cu 2 in teza iti iese media 2.
Ai nevoie de 5 note de 10, si iti iese media 4.56. Se aproximeaza la 5 si treci.
Succes, ai nevoie! Mai ales daca nu ai putut calcula singur asta!

| suntserios a răspuns (pentru Cristina13579):

Stai linistita nici tu nu prea ai putu calcula. Are nevoie doar de 2 de 10

| Cristina13579 a răspuns:

(2+2+3+10+10) : 5= 27:5= 5.4---- aproximativ 5
(5+2(teza)):2=7:2=3.5----aproximativ 4, nu treci

(2+2+3+10+10+10+10+10):8=57:8=7.125----aproximativ 7
(7+2(teza)):2= 9:2=4,5 ----- aproximativ 5

| Cristina13579 a răspuns:

Teza este jumatate din medie. Alte comentarii?

| FaraNume1245 a răspuns (pentru Cristina13579):

Nu este jumatate din medie. Ai mers degeaba atatia ani la scoala.
Medie se face asa:
*M= Media de la oral
T= teza*
(3M+T)/4. Greu a fost?