| Mărßă_8905 a întrebat:

Am nevoie de un exemplu de text stiintific, narativ sau descriptiv happy. Ma puteti ajutahappy?

4 răspunsuri:
| arysa a răspuns:

Textul stiintific nu poate fi narativ sau descriptiv pentru ca apartine stilului nonliterar nonfictional. Textele care apartin de stilul beletristic(liric, epic, dramatic) pot fi narative sau descriptive. Cele narative de obicei sunt textele epice si dcramatice si cele l; irice descriptive. pe noi asa ne-a invatat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu as avea nevoie de unul.cand gasesc te ajt su pe tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am mare nevoie daca o sa gasesc ceva iti zic promit happy

| Mărßă_8905 explică:

Nu ma refeream la aia ma refeream ca ori un text stiintific, ori unul descriptiv ori narativhappy