| mona01 a întrebat:

Am nevoie de un raspuns concret si repede! Prietena mea m-a intrebat ce am simtit atunci cand am citit povestea Dumbrava Minunata si De ce am ales acel raspuns.Ma puteti ajuta cumva?

17 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus! cel mai corect ar fi să citeşti tu însăţi povestirea şi să-i explici prietenei tale ce şi cum. Temele se fac individual.

| mona01 explică (pentru IMPERIA):

Nu stii chiar tot sa stii! Daca vrei sa stii am citit-o dar nu am priceput-o.Mai bine ai intreba inainte sa zici ceva.Si acum ce mai zici imi zici? Ce mai ai acum de comentat? A, da Sarut-mana draga mea doamna sau mosneag.

| IMPERIA a răspuns (pentru mona01):

Servus! Mulţumesc pentru că "m-ai tras de urechi" şi nu în ultimul rând te felicit pentru atitudine. Vei ajunge departe, ţine-o tot aşa. Toate bune, domnişoară.

| AnneBre a răspuns:

Dacă nu ai înţeles povestea 'Dumbrava Minunată', atunci nu ai mai mult de 10 ani. Şi nu cred că te-a întrebat nici o prietenă, ci e tema pentru acasă.
Citeşte rezumatul, poate pricepi despre ce e vorba. Îl găseşti dacă dai un sarch pe google.

| mona01 explică (pentru AnneBre):

Mai taci din gura, da?

| AnneBre a răspuns (pentru mona01):

Nu. Ştiu că adevărul doare, dar nu ai ce-i face.

| mona01 explică (pentru AnneBre):

Doarem? Domnisoara perfecta nici nu stie sa scrie...laughing)))))))))))))))))))))))))

| AnneBre a răspuns (pentru mona01):

Lol. Tu chiar ai nişte probleme grave. straight face

| mona01 explică (pentru AnneBre):

Mai taci...Te crezi inteligenta dar nu esti!

| AnneBre a răspuns (pentru mona01):

Ba sunt, spre deosebire de tine.

| mona01 explică (pentru AnneBre):

Daca zici tu nu e asa!

| AnneBre a răspuns (pentru mona01):

Îhî.

| primavara2012 a răspuns:

Spune-i ca te-ai simtit fascinat de poveste si mereu ai vrea sa o citesti din nou.Succes!

| mona01 explică (pentru primavara2012):

Si unde

| mona01 explică (pentru primavara2012):

Unde se petrece intamplarea?

| mona01 explică (pentru primavara2012):

Si de ce a luat acea cenusa cu ea cand a plecat de acasa?

| primavara2012 a răspuns (pentru mona01):

Intamplarea principala se petrece intr-o padure(din cate stiu).