| MariaAna784 a întrebat:

Am nevoie de un sfat pentru viitor, am sanii mari si port sutien sa îi țină, dar colegii de clasa tot isi bat joc de mine ca ii am cei mai mari din clasa..mai ales la ora de sport, vin cu 2 bustiere de sport si se vad bretelele si rad ca port de obicei peste un tricou ca e cald in sala si na... băieții fac glume de alea proaste si fetele in vestiar mai glumesc pe seama mea, ma mai apar normal. Insa ele sunt mai multe si renunt.

Odata dupa scoala un baiat din clasa m-a impins din "greșeală", m-a ajutat sa ma ridic si a inceput sa faca pe doctorul sa "îmi masoare pulsul" sa vadă daca sunt bine, atingandu-ma la zona sanilor. L-am dat un pic mai in spate ca nu mi s-a parut ok si am fugit...dar m-am simtit ca ultimul ****

Ca idee, nu pot sa zic dirigintei ca ei dupa cum ii cunosc vor face mai rau...si nici parintilor ca doar ar rade de mine si ar face misto de asemenea

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este doar invidie, mai ales din partea fetelor care au negi in loc de sâni. Baietii doar sunt dornici sa te pipaie. Ii inteleg.

| VoidEternal a răspuns:

La vârsta asta, băieții nu știu să traducă atracția pe care o simt față de tine decât prin infantilisme din astea de care ai povestit tu. Pe măsură ce anturajul tău se va maturiza, reacțiile se vor schimba și ele. Tot atunci o sa le stea in gât râsul colegelor tale.

DAR, asta nu înseamnă că trebuie să le permiți să te atingă și alte mizerii de genul.

Nu au cum sa râdă părinții tăi de tine, niciun părinte normal la cap nu ar rade de corpul copilului său, mai ales în perioada schimbărilor, deci ar trebui să le povestești situațiile astea. Nu e normal să fii pipăită de toți puberii in care au dat iama hormonii. Iar colegele tale care râd, râd pentru că altceva nu pot să facă, te pedepsesc pentru că ai ce ele nu au și refulează in modul asta pueril.

| Pax3roner a răspuns:

Fetele care vorbesc despre tine is invidioase că nau ce ai tu și băieți îs bătuți de soartă.

| dragunsocial a răspuns:

Draga mea, anunta parintii si oamenii din liceu!

| any2453 a răspuns:

Poți spune tuturor (diriginte, consilier). Acum acele persoane sunt neinteresate, dar sincer dacă erai la liceu nu cred că mai aveau aceeași părere.
Eu ok sa vorbești despre asta, dar să ții minte că ei și-ar dori ce nu pot avea, tocmai din cauza asta te-a pipăit ceea ce e urât și de jos...