| Diana_Dya_1982 a întrebat:

Am nevoie de un status frumos, de dragoste!

Răspuns Câştigător
| SabIsAwesome a răspuns:

"Majoritatea fetelor îsi doresc un băiat care să le tină umbrela și care să le ajute să treacă peste bălți. Eu vreau un băiat care să-mi fure umbrela, care sare în bălți doar ca să mă stropească și care să mă sărute înainte să țip la el''

Dragostea este efortul pe care il face un bărbat pentru a se mulţumi cu o singură femeie
Sa iubesti si sa fii iubit, e ca si cum ai simti ca soare te incalzeste din ambele parti
Funda? :3

3 răspunsuri:
| Lariiiiiiii a răspuns:

"Iubirea este un labirint de sentimente ce doar doua suflete pereche il pot trece impreuna".
"Iubirea e un ocean de amintiri".
"In lume sunt 2 orbi. Tu - pentru ca nu vezi cit de tare imi trebuiesti, si Eu - pentru ca nu vad pe nimeni in afara de tine. "
"Daca o iubesti, asigura-te ca ii demonstrezi asta in fiecare zi."
"Omul nechibzuit cauta fericirea in departare. Cel intelept o cauta sub picioarele lui."
"Uneori inima vede ce este invizibil pentru ochi."
"Unde exista dragoste, exista viata."
"Prietenia este cu siguranta cel mai bun pansament pentru durerile provocate de dragoste."
"Dragostea este efortul pe care il face un barbat pentru a se multumi cu o singura femeie."
"Destinul sa ne lege fara lege, viata asta este pentru doi."
"Dragostea e ca focul, daca n-o intretii, se stinge."
"Dragostea e un stapan atat de placut de indurat."

| PisicutzaSmile a răspuns:

LOVE Diana

| Frumusikkkaa a răspuns:

Cel mai frumos la oameni sunt ochii, doar ei niciodata nu mint... spre deosebire de zimbet.

In lume sunt 2 orbi. Tu - pentru ca nu vezi cit de tare imi trebuiesti, si Eu - pentru ca nu vad pe nimeni in afara de tine.

Daca o iubesti, asigura-te ca ii demonstrezi asta in fiecare zi.

Omul nechibzuit cauta fericirea in departare. Cel intelept o cauta sub picioarele lui.

In viata nu conteaza unde te afli, ci pe cine ai alaturi.

Sunt rau. Sunt bun. Sunt nemilos. Sunt bland Da, tu, iubeste-ma asa cum sunt.

Nu iubesti o femeie pentru ca e frumoasa, dar ea este frumoasa pentru ca o iubesti.

Uneori inima vede ce este invizibil pentru ochi.

Unde exista dragoste, exista viata.

Sper sa-ti placa... Funda?! :X