| inuca97 a întrebat:

Am nevoie pentru olimpiada la romana un text pe care sa il spun oral pe una dintre temele " limba, patrie, Ion si Doina Aldea- Teodorovici"
Poate stiti ceva interesant.

3 răspunsuri:
| michelia a răspuns:

O scurta idee doar, fa legatura intre melodiile lor si poeziile lui Grigore Vieru ( sau ale lui Paunescu)
" Eminescu" de exemplu se inscrie in tema ta ( e melodia lor pe versurile lui Vieru).
Vezi si cintecele lor militante despre unirea Basarabiei cu Romania si acoperi ambele cerinte.
succes!

| pisicutzamik a răspuns:

Buna,te-as ajuta dar regulamentul spune ca nu s-a creat acest site pentru rezolvarea temelor, o zi buna

| inuca97 explică (pentru pisicutzamik):

Acestea nu sunt teme
O zi buna si tie