| Andreiu68 a întrebat:

Am nevoie repede de niste sfaturi. Acum 30 min eram pe Facebook,iar o fata a pus,, lasi o poza cu tine in com si eu dau nota" am pus o poza, mi-a dat nota 10 cu pupic,eu i-am raspuns cu inimioare si pupici,iar ea mi-a raspuns la fel. Dupa primesc mesaj de la ea in privat cu,buna", eu i-am raspuns cu buna, si dupa am mai stat 3min sa vad poate zice ceva de ce mi-a dar oare mesaj(eu pe fata asta nu am vazut-o niciodata si nu o cunosc,oricum nu e fake) si am vazut ca nu imi spune nimica i-am spus ce face,iar ea imi raspundea doar cu stau,bine, ok, dupa a raspuns ca sta in pat si de atunci nu a mai zic nimica si nici eu nu am mai intrebat-o.Problema este ca daca mai patesc din astea ce sa vorbesc cu o fata? Adica ma prierd dupa, bine tu?" Nu stiu ce subiecte sa abordez -eu necunoscund acea persoane(in general vorbesc) si ce oare era cu fata asta?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Intreab-o si tu unde este, scoala sau lucreaza. Daca are prieten. Gaseste subiecte functie de raspunsurile ei. Probabil ca fetei ii place de tine dar daca te vede mutalu se duce.

| LoveSleep a răspuns:

N-o sa mai patesti de astea, stai liniștit.

| Mussette a răspuns:

Fata a cam facut pasu, cu 10, cu pupic, cu faptul ca te-a bagat ea in seama, acum e randul tau. Puteai sa-i zici ca ti-a placut ideea cu poza, multumeai pentru nota din nou, sa se umfle fata in pene laughing o intrebai de unde e, sau scoala, sau ce ii place, gaseai tu ceva de vrba. Fa in asa fel sa se lege, sa construiesti o conversatie cu ea si te va placea.

| nINA2000 a răspuns:

Înepe a face cunoștință cu ea. întreab-o de exemplu:Ce ai mai facut azi? Spune-mi te rog un film interesant, Ce fel de muzică îți place? Cum la școala? Apoi face-ți cunoștință mai bine.De exemplu:Cîți ani ai? De unde ești? Ce îți place să faci. Sper că te-am ajutat.