| Willl a întrebat:

Am nevoie sa slabesc, am 1.58 si 45 de kg. ma simt grasa.sad, ce dieta as putea tine care sa contina multe fructe?

4 răspunsuri:
| TwEEty_9286 a răspuns:

Nu ai de ce sa te simti grasa!
Greutatea ta este cea ideala,la care fetele viseaza. Trebuie sa te accepti asa cum esti,ca sti si tu vorba aia,"nimeni nu e perfect ".
Dar daca ti neaparat sa slabesti : Evita in primul rand bauturile carbogazoase si sucurile din comert,nu sunt bune deloc+ca ingrasa destul de bine. Evita prajelile,chipsurile,si dulciurile in special.
Mananca mancare facuta in casa,facuta sub ochii mamei,si nu fast-food sau alte porcarii.
Mananca multe multe fructe,au vitamine+ca te ajuta sa te intretii, sa slabesti, plimba-te, alearga, pentru a te mentine in forma. xD
O zi buna :*

| MarYan00 a răspuns:

Esti bine!
poate ai nevoie de ceva INCREDERE IN SINE;)
citeste aici :p

http://www.bestresource.ro/......ea-in-tine

" Oamenii care au rezultate au incredere crescuta in sine

Oamenii care au incredere in sine aduc si rezultate."

| argebit a răspuns:

La inaltimea si greutatea ta esti OK, judecand "babeste". Atentie cu fructele, pot sa ingrase mancate in exces. Intra pe www.SlabescUsor.ro sa citesti cate ceva. Oricum, sa nu cazi pe panta cealalta, sa nu exagerezi cu slabitul

| GeOrGy2o1o a răspuns:

1.58 si 45 de kg? Nu esti grasa! Am 1.50 si 43 de kg si mi te imaginez pe tine si sigur nu esti grasa! Daca vrei sa incerci eu zic sa nu te abtii de la nimic(eu am slabit din greseala si mancam tot ce imi placea), dar sportul e absolut necesar! Zilnic!