| קคקยรђเςค a întrebat:

Am o catelusa, si nu am voie sa o tin in casa.asa ca nu stiu de unde a luat purici...de un an tot incerc sa o scap : i-am dat cu praf de purici, am luat sampoane speciale (si de fiecare data avea mai multi). acum o mananca asa tare ca a inceput sa-si ia pielea...va rog ajutati-ma, sunt disperata dau fundita la raspunsul care ma ajuta sa o scap de purici

Răspuns Câştigător
| Andarock a răspuns:

---> Trebuie sa-i iei un sampon special pentru purici. Cand i faci baie, i pui pe buretele ei samponul pentru purici, iar apoi o freci cu buretele si cu multa apa! happy

----> Trebuie sa-i faci baie de 2 orice pe saptamana atunci cand are purici!
---> Trebuie sa ai girija, ca atunci cand o scoti afara, sa nu atinga pamantul cu labutzele, deoarece de pe strada a luat puricii!

Crede`ma, daca urmezi sfaturile mele, peste 3 saptamani cel`tarziu o sa scape de purici! big grin

Sper ca te-am ajutat puppy dog eyes

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| madalina19e a răspuns:

Exista la farmaciile veterinare o substanta, o fiola mica, se pune pe gat, pana langa urechi, si nu o sa mai aiba deloc, dar daca e pe langa ea alt caine trebuie sa i se puna si aceluia pentru ca daca nu tot ia de la el, o sa ma interesez cum se numeste fiola si o sa iti scriu maine.E foarte buna! Sampoanele de care spui tu nu au nici un efect...nu sunt prea bune!

| Teooooooo a răspuns:

Spal-o, du-o la deparazitare, pune-i lesa speciala pe care sa o poarte mereu cand e afara. Cu a mea a mers.