| loclclclclclclcllc a întrebat:

Am o colega care e cu 2 ani mai mare ca mine. a fost data mai tarziu la scoala. ea s-a mutat la noi in clasa. pana atunci eu dadeam tonul, eu eram sefa clasei, pe mine ma asculta lumea, dar dupa un an- un an jumate de cand a venit lumea a inceput sa o ia in serios. a ajuns sa fie sefa clasei, o paracioasa fara limite si sa imi comande mereu. anul asta vreau sa fiu eu sefa clasei, sa nu o mai las sa ma domine. am o singura problema: colegii mei nu ma prea plac pentru ca sunt foarte directa. cum as putea sa ii fac pe colegii mei sa ma voteze, sa isi schimbe parerea despre mine(asta in decurs de o saptamana)

6 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Nu ai cum sa le schimbi parerea intr-o saptamana, din pacate. Cred ca cel mai bine ar fi sa o lasi sa castige si din cand in cand sa o mai ajuti si tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce tie nu-ti place altuia nu-i facewinking pe tine cine te-a ales sefa clasei?

| loclclclclclclcllc explică (pentru anonim_4396):

Sincer eu nu voiam sa fiu aleasa ci sa nu fie ea pentru ca mi s-au plans colegii ca e "dictatura" si ca era mult mai bine atunci cand eram eu pentru ca ii ascultam si nu ma purtam de sus chiar daca eram mai presus sa zic asa. oricum am fost aleasa si anul acesta

| MisFit20 a răspuns:

Cel mai bun sa castige, probabil pe langa faptul ca ai fost directa (e un lucru buni, in limita bunului simt) nu ai ascultat cu atentie dorintele celorlalti si ai fost taxata ca a tare.

| MisFit20 a răspuns (pentru MisFit20):

Atare*

| loclclclclclclcllc explică (pentru MisFit20):

Eu anul trecut am avut niste probleme si nu am fost acolo cand s-a ales seful clasei