| TrollingFace a întrebat:

Am o colega in clasa ne placem unu pe altu si mereu comunic cu ea o ghidil etc dar ce sa discutam. Ce sa ii spun cand se uita la mine cum sa reactionez etc etc ii zambesc dar nu stiu ce glume sa fac sa o fac sa rada uni nu rad la glumele mele dar ea rade chiar daca nu sunt haioase straight face

Răspuns Câştigător
| Zapacitaaaa a răspuns:

Deci sa o luam cu inceputul
In primul rand trebuie sa o privesti mai des, sa-i arunci in ore cate o privire iar cand vezi ca se uita si ea la tine intorci capul ca si cand te-ai rusina. Asa ii vei da de inteles ca esti interesat de ea. Cand iesiti in pauze gadilo, zambeste-i, incerca in mod subtil sa o iei in brate, prinde-o de maini si pune-i -le la spate ca si cand ar fi arestata (in joaca bineinteles nu trebuie sa o strangi tare sa se invineteasca). Bineinteles in continuare trebuie sa ii zambesti, eventual cauta bancuri scurte si dragute pe net, iar in timp ce va jucati mai spune cate o glumita happy
Dupa un timp daca observi ca si ea s-a apropiat de tine si,, iti raspunde cu aceeasi moneda" adica cu zambeste etc... fa-ti curaj si intrab-o daca nu ar vrea sa fie prietena ta, dar aceasta intrebare va trebui sa i-o pui cand sunteti doar voi doi, nu in clasa cu colegi...
Multa bafta, daca nu te descurci sau mai ai nevoie de indrumari nu ezita sa apelezi la mine oricand FARA RUSINE! :*