| Roooxaneeelllll a întrebat:

Am o colega pe nume andreea de anul trecut.cateodata suntem cele mai bune prietene si ne destainuim totul dar dupa un timp imi pare rau ca i-am spus totul.ca ne certam mai mereu nu stiu ce sa fac sai mai fiu prietena ei cea mai buna? sau nu? sa mai am incredere in ea?

2 răspunsuri:
| nirvanacartof a răspuns:

Buna, onutza.:]
Onutza daca va certati nu inseamna ca nu ii mai poti fi prietena si despre ''secretele'' tale nu ai de ce sa te temi, daca nu le-a zis nu o sa le zica.
Daca esti ingrijoarata, intreab-o ce crede despre tine si spune-i problema ta.
Mult noroc, MariaTPU.

| ☆♥spery♥☆ a răspuns:

Bună! În primul rând să-ți fie învățătură de minte! Niciodată să nu ai deplină încredere în cineva, mai ales dacă nu este din familie! Pentru că se spune că unul din doi oameni sunt turnători și șansele ca unul dintre ei să nu spună secretele destăinuite sunt aproape nule. Când îți faci un prieten/prietenă nou/ă, mai întâi îi testezi fidelitatea. Să fi sigură că nu spune nimic. Și până ea nu-ți dezvăluie secretele ei, nici tu nu le dezvălui pe ale tale.
Iar în legătură cu prietena ta, mai dă-i o șansă. Dar fii mai precaută pe viitor. Și nu uita! Chiar dacă sunt mai duri, părinții sunt alături de tine mereu cu un sfat bun și folositor. Adresează-te lor cu încredere! Baftă!