| Violetta69 a întrebat:

Am o dorinta arzatoare si anume dorinta de a fuma. Singura oara cand am pus gura pe o tigara a fost acum cateva luni, am tras un fum si nu mi-a placut. Si nu am facut-o ca sa ma apuc, ci din curiozitate. Dar de ceva timp imi doresc foarte mult sa fumez o tigara intreaga sau chiar 2-3 daca imi va placea. Eu sunt adepta unui stil de viata sanatos si mi-ar fi rusine sa cer unui prieten o tigara sa fumez sau sa afle vreo cunostinta ca am fumat. Daca as face asta nu as vrea sa afle nimeni niciodata, pentru ca pur si simplu nu imi sta in fire sa fac asta.
Ma gandeam sa imi iau niste tigari la bucata, ca un pachet mi se pare prea mult si asa sa imi satisfac pofta. Dar nu stiu daca e bine si de ce imi doresc asta. Nu stiu de ce ma ispiteste si ce ma atrage.
Am nevoie de niste pareri. Sa fumez? Si cum sa aflu provenienta acestei dorinte?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai probabil, toti din jurul tau fumeaza, de aici si dorinta. Nu, nu fuma, de ce ti-ai face rau singura?

| Vegeta07 a răspuns:

Eu m-am lasat si m-am apucat de sala de 3 luni...n-are rost sa dai +100lei pe pachete care iti distruge sanatatea, mau bine dai 50 lei pe abonament la sala si arati mult mai bine

| Violetta69 explică:

Cum am dependenta daca eu nu sunt fumatoare?

| Violetta69 explică:

Am spus si in intrebare si in comentariul anterior ca NU sunt fumatoare. laughing

| Violetta69 explică:

Te-am raportat pentru ca imi raspunzi la misto. happy

| Alex3456987 a răspuns:

Fumatul este cel mai prost lucru posibil! Fumat = pierzi bani, distrugi sanatatea
Nu arati "cool" si nu te ajuta la nimic, si cand o sa vrei sa te lasi nu o sa mai poti