| anonim_4396 a întrebat:

Am o inflamatie pe gat, pe partea dreapta. Ma doare cand inghit chiar si cand vorbesc simt. O simt ca si cum ar fi o taietura/zgarietura/intepatura. Am fost racita acum o saptamana si am avut o durere foarte usoara in gat care mi-a trecut repede, principala problema atunci era febra. Raceala nu poate fi fiindca ma doare doar pe o parte. Cred ca e posibil sa ma fi zgariat cu un os de peste dar de ce durerea a aparut dupa o perioada de timp de 3-4 zile? Ce remedii ar trebui sa folosesc?

Răspuns Câştigător
| NonEinstein a răspuns:

Momentan poti lua doar un nurofen(250g) pentru calmare de durere si o compresa cu apa rece.Maine du-te la medicul de familie, sper sa te faci bine.