| anonim_4396 a întrebat:

Am o întrebare.
Cum faci sa te combini cu o fata, 16 ani? Chestiile alea cu buna sau sa o iei de mana sunt ciudate si este altă situație când vorbești cu ea în viața reală (nu pe mesaje),nu neapărat sa vorbim nu stiu cum, dar macar sa fim prieteni. Am mulți prieteni, dar doar 10-20% din ei sunt fete,deci cum procedez sa vorbesc cu ea pentru prima dată?
Mi s-ar parea ciudat sa ma duc la ea si doar sa îi zic buna si sa o întreb cum o cheamă, iar asta sa fie toată conversația, aveți idei de subiecte?(apropo, suntem în același liceu)

1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Cred ca ciudat e modul de exprimare, care inspira ca vrei sa pari smecheras. Daca din punctul tau de vedere sa saluti sau sa o iei de mana e ciudat, iti urez succes.laughing Aceste chestii ciudate au tot functionat de-a lungul secolelor in ce priveste manifestarea interesului pentru oricine.E de bun simt sa saluti si apoi sa o inviti undeva, sa o intrebi daca ar vrea sa iesiti la o cafea sau orice.Nu e greu.