| darky01 a întrebat:

Nu am nicio problema sa vorbesc cu fete fata in fata si sa gasesc subiecte, dar online nu pot. Gen conversatia e "ce faci?", "bine tu? "bine" si cam atat. Mi se pare penibil sa intreb cati ani are, la ce liceu e si din astea. Si totusi stiu oameni care vorbesc cu fete pe care nu le-au vazut macar o data in viata reala cate 3-4 ore pentru ca gasesc subiecte. Eu nu pot si ma enerveaza, pentru ca incerc si eu sa cunosc mai multe fete din orasul meu si ca sa fac asta trebuie mai intai sa vorbesc cu ele online. Aveti ceva sfaturi? Nu stiu ce ar trebui sa vorbesc cu ele pur si simplu nu stiu ce sa le scriu.

4 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar nu trebuie neaparat sa gasesti un subiect. Nu te gandi la asta. Fii tu, natural.
Incepe totul cu o gluma si continua asa. Orice raspuns il dai, incearca sa il dai astfel incat sa sugereze un raspuns si de la ea.
Daca ea nu raspunde si nu e interesata... atunci chiar nu e interesata sa mai continue. Go on.

Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La unii e invers: se simt incomod să vorbească irl dar în online se destind și au curaj.

| Michaeel a răspuns:

Dragul meu, ești printre primii oameni cu minte pe care ii vad pe TPU! Normal ca nu se întreabă de vârstă, de licee și alte prostii când vorbești cu cineva și mai ales cu un străin. Ce te interesează ce vârstă are omul?
Revenind, ai putea, dacă zici ca te simți incomod sa vorbești cu ele online(de înțeles) sa încerci sa vorbești mai mult cu ele fata în fata. Zile doua, trei vorbe și invită-le la un suc. Ori poți sa te gândești la niște subiecte de discuție(știi tu, carantina, ce muzica asculta, din astea).

| AlexValentinn a răspuns:

E foarte bine sa fii sociabil fata in fata, decat sociabil pe net si fata in fata sa nu zici nimic. Daca nu te pricepi la vorbit pe net pur si simplu fii scurt si la obiect, propunere o intalnire si atat daca vor bine daca nu nu. Nu are rost sa te stresezi sa inveti sa vorbesti pe net cu ele, pentru ca oricum fetele pe net vorbesc intr-un fel si in realitate vorbesc in alt fel sau daca vorbesc la fel ca pe net, macar in realitate le vezi gesturile le vezi fata poti sa iti dai seama daca mint sau nu daca te ia cu abureala ieftina, dar pe net nu poti sa vezi asta.