| Forgivenn a întrebat:

Am o intrebare:Ce sa fac?
Eu si cu prietena mea ne cunoastem de mici(avem 13 ani). Ca orice prietene ne mai certam dar ne impacam.Acum insa situatia este diferita prietena mea(Teo) nu ma mai baga in seama sau daca ma baga in seama vorbeste pe scurt(stateam la povesti inainte). Acum vorbeste cu o colega(Alexia) mereu.Glumesc,se simt bine iar eu stau pe margine si ma uit.Am plans si am suferit.Am incercat sa ma bag in discutiile lor dar stiti cum e. Tata m-a vazut plansa odata si mi-a spus sa fiu puternica, sa fiu la fel ca ea rece. Teo mi-a mai facut asa de cateva ori dar am zis ca nu-i nimic.Nu sunt invidioasa pe colega mea Alexia ca vorbeste cu Teo dar sunt si eu om...am sentimente.Nu am vorbit cu ea despre problema asta dar apoi ea se supara.Nu cred ca este cale de impacare si in sufletul meu Teo este doar o,, prietena,,. Va rog sa-mi spune-ti ce credeti!

Răspuns Câştigător
| Elena1234456 a răspuns:

Indiferenta doare cel mai tare si ii face pe oameni sa isi dea seama ce pot pierde.Prietene iti poti face 1000, un prieten adevarat ti-l faci greu si Teo sigur nu este unul din ei.

3 răspunsuri:
| LoveMe a răspuns:

Pai daca ea te trateaza asa.trateaz`o si tu tot cu indiferenta!
daca ea crede ca prietenia voastra nu mai are rost fa`ti o noua prietena.pentru a vedea siea ca nici ei nu i`ar conveni...

fundita? plz plz love struck

| Boniboon a răspuns:

Esti marioneta ei, vorbeste cu tine doar cand are ea chef, etc. Dupa parerea mea cred ca nu ar mai trebui sa ii fii prietena.

| Forgivenn explică:

Multumesc pentru sfaturi!