| CaRmEn62 a întrebat:

Am o intrebare, doresc sa va intreb niste sfaturi pentru a fi mai sociabila, fiindca eu sint cu totul antisociabila, doresc si eu sa fiu mai in centrul atentiei, nu ca toti oamenii din jurul meu sa se plictiseasca si sa fuga gind vorbesc cu mine, citeodata simt ca intru in depresie din cauza asta, colegele de clasa imi spun sa ma schimb, dar eu nu stiu cum, fiindca eu sint unica si niciodata nu voi fi ca ele, mie personal sunt la dubiu sa ma schimb sau nu, fiindca, eu nu sunt de fire sa fie super obtimista atunci cind e vorba sa eau o decizie, doresc ajutor, vreau sa ies din carapacea asta,
Va rog ajutati-ma sa fiu mai sociabila, deoarece m-am saturat, sa fiu recunoscuta ca fiind timida si absolut neinteresanta, citeodata chiar evitata din cauza caracterului meu, pur si simplu vreau sa fiu ca ceilalti

1 răspuns:
| corina1999 a răspuns:

Nu incerca sa fi populara incerca doar sa iti faci prieteni cu interese comune daca ai un talent anume ai voce, desenezi sau ma rog incerca sa-ti dezvolti talentulsau pasiunea in general oameni au admiratie si atractie pentru oameni cu un talente. Si nu mai face griji pentru toate colegele tale fara pic de originalitate, sa fi diferit e bine personal admir oameni unici care nu sant produsi la banda pe idea : hai dam cu tonele de machiaj, sa aratam ce forme generoase avem si sa ne dam ''smecheri'' si normal cine n-are bani este un nimic in comparatie cu noi. Fi puternica si nu te lasa descurajata.