| D3iDEI a întrebat:

Am o intrebare foarte seriosasa, in primul rand va rog sa imi raspundeti, nu astept sfaturi sau alte lucruri de acest gen.

Eram in ora de franceza si un coleg nu stiu sigur cum a enervat-o pe profa, si printre altele ea a spus ca sta prost cu sistemul nervos, iar eu i-am raspuns urmatorul enunt:

"Inseamna ca aveti putini neuroni" si am zambit, ea m-a ridicat in picioare si pe moment nu mi-am dat seama ce am facut dar colegul meu de banca, un bun prieten, mi-a zis ca am insultat-o...rau, in fine, s-a dus a vorbit prin cancelarie, au aflat profii, directoarea si mi-au spus ca sunt foarte incantati de cele auzite, deci la consiliu o sa-mi scada nota la purtare.

Cum pot sa fac sa-i schimb ideea, sa mai reduc din greseala macar fiindca nu am nevoie de nota scazuta la purtare chiar in anul acesta fiindca sunt a 8-a si stiti si voi, liceul etc.

Va rog ajutor, funda va fi una bine merita!

3 răspunsuri:
| DeeaUcideVisse a răspuns:

Pai oricum nu prea ai ce face...
totusi de pedeapsa nu ai cum sa scapi dar daca te duci frumos la cancelarie sau la cabinetul de franceza [daca aveti ] sau unde o gasesti pe profa, si ii spui profei :"Doamna profesoara ma scuzati ca v-am jignit dar eu credeam ca va fi o gluma minora la care se va rade. eu nu am vrut sa va insult in consecinta imi pare foarte rau de cele intamplate. iar acum sper ca si d-voastra sa ma iertati." poate te iarta... sau iti da o pedeapsa mai usoara
acum depinde daca ai profa batrana un simplu telefon de la mama ta care isi cere scuze in numele tau si s-ar putea rezolva... dar acum daca afla mama ta te va pedepsii... dar tu decizi :nota scazuta la purtare si adio liceul pe care ti-l doresti
-sau o saptamana fara calculator

| ShowYourSwag a răspuns:

Eu daca as fi in locul tau m'as duce la profa si i'as spune ca imi pare foarte rau si ca nu am stiut ce mare prostie am spus.Nici un cadou nu strica.un buchet de flori, o mica atentie conteaza.
Bafta!

| D3iDEI explică (pentru ShowYourSwag):

laughing daca era asa usor mai puneam intrebarea asta?