| gabu16 a întrebat:

Am o intrebare! Stie cineva cine este TOBI din naruto shippuden?

Răspuns Câştigător
| annahandball a răspuns:

Nu se poate sti cine este TOBI in acest moment pentru ca mai toate teoriile noastre au fost distruse de Kishimoto(creatorul Naruto) in Naruto Mnaga.
In anime el este cunoscut ca Uchiha Madara(fostul sef al clanului uchiha), dar in manga acest ninja a fost reinviat de Kabuto prin tehnica sa(invierea lumi impure)Acest lucru demonstreaza ca Madara era mort deci Tobi a mintit...
Multi fani cred ca el este Uchiha Obito(prietenul din copilarie al lui Kukashi care a murit intr-o pesterea imediat duopa ce i s-a activat sharinganul)Din cauza asemarii coafuri si mai ales pentru ca in primul sezon (cand a aparut el...) purta o masca cu un sg ochi ceea ce demonstreaza ca acesta nu avea decat un sg sharingan celalalt fiind la Kakashi(l-a primit in dar de la Obito de ziua lui)
Tehinica oculara a sa si a lui Kakashi se asemana mult amandoi putand sa abosrba chesiti cu sharinganul, dar din cate stim noi DIN ANIME Obito a murit in aceea pestera jumatate din corpul sau fiind strivit de bolovani.
Acest personaj poate sa fie si un nou protagonist al acestui anime dupa spuselor altor fani...
Deci in concluzie sunt o groaza de ipoteze, dar nici una nu e sigura

| gabu16 explică (pentru annahandball):

Da ai perfecta dreptate of dar as vrea neaparat sa aflu mai repede cine e tobi cred ca peste vreo 5-10 ep in manga o sa aflam DOAMNE AJUTA!:devil)

3 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Tobi ăsta, cauzează numai probleme. Voi încerca să elimin câteva caractere, şi să vad cine pot presupune că este. Obito nu are cum să fie, pentru că a murit când era copil. Uchiha Madara, nu prea ar avea sens pentru că îl învie Kabuto cu nu mai ştiu ce tehnică. Cred că este Uchiha Kagami. Sunt foarte asemănători tipii aceştia.
http://www.google.ro/......tp?/imgres

| DragoStefaN a răspuns:

Este Uchiha Madara.