| DrewJ a întrebat:

Am o prietena care obisnuia sa ma cheme zilnic la ea acasa.In ultimul timp mu am mai putut merge la ea deoarece am inceput sa ies pe afara cu colegii si colega mea de banca. Ea s-a suparat ca nu am mai venit la ea si a spus ca o consider o a doua roata,ceea ce nu e adevarat. Acum colega mea nu e acasa si eu nu ies cu colegii fara ea. As putea merge la niste vecine dar vreau sa astept telefonul prietenei mele, care nu ma suna. Ce ar trebui sa fac?

2 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Sa ii faci o vizita direct si sa-i explici ca nu are de ce sa fie suparata pe tine, pentru ca tii la ea.

| TibbWasHere a răspuns:

Ar trebui sa petreci mai mult timp cu ea. Daca ea a fost prima, consider ca asa ar trebui sa ramana.Pana la urma, pe cine a-i alege? Spre exemplu, un prieten de 4 ani...sau unul de 8 ani? happy