| anonim_4396 a întrebat:

Am o prietena, dar ea s-a certat cu o alta fata care ii e si ea prietena si... ghiciti ce, tot o baga pe aia in seama mai mult decat pe mine! Ea imi e foarte buna prietena si probabil nu-si da seama, dar nu mai suport, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Angel_4421 a răspuns:

Asa mi se intampla si mie si de multe ori ma intristez pe tema asta pentru ca tin muult la ea.Am incercat sa vb ca ea, dar ea spune ca totusi cu cealalta fata e prietena de 10 ani si ca mine de 1-2 ani.Si ce? Eu i-am fost alaturi, cealalta doar a tradat'o.Nu o inteleg. Acum o saptamana sau certat. Ea plangea si pr ei nici nu ii pasa. Sfatul meu ar fi sa vorbesti cu ea:*:*

2 răspunsuri:
| Nicoleta a răspuns:

Pacat ca nu realizeaza cine a fost dintotdeauna alaturi de ea. Spun asta pentru ca banuiesc ca tu nu te-a prea certat cu ea, spre deosebire de cealalta fata.
Cea mai buna si cea mai sigura solutie care iti va rezolva problema, este sa vorbesti cu ea si sa afli cum te priveste ea, daca tu reprezinti pentru ea, ceea ce reprezinta si ea pentru tine.
E urat sa consideri o persoana "cea mai buna prietena" si sa descoperi ca ea nute priveste cu aceeasi ochi si ca prefera pe altii, asa ca e mai bine sa afli de pe acum cum sta treaba.

Papa!

| rockelle75 a răspuns:

Nu as zice ca e prietena...