| Soriinax a întrebat:

Buna!happy
Am o "problema" ca sa zica asa. A o prietena si e innebunita dupa un tip rolling eyes. Nu mai suport! Toata ziua doar despre el vorbeste straight face Ne-am cam saturat cu totii sa o auzim cum se plange ca nu o baga in seama. Eu am incercat sa fac ceva, dar nimic.Deja s-a certat cu o prietena de a noastra din aceasta cauza straight face Ce sa fac? Cum sa ii zic ca e cam enervanta? dau funda.

Răspuns Câştigător
| mistakeofyourlife a răspuns:

Ar trebui sa te pui putin si in locul ei. Adica poate asa reactioneaza ea la iubire. Are nevoie de prieteni care sa o asculte si sa o inteleaga, nu de unii care sa o critice pentru modul in care reactioneaza doar pentru ca place un tip. Trebuie sa ai rabdare: ii va trece, dar pana atunci daca ii sunteti prietene cu adevarat ar trebui sa o ascultati (sau macar sa nu ii reprosati asta). Bafta!happy kiss

6 răspunsuri:
| pinkystyleツ a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat la fel si inca mi se mai intampla.sadEu zic totusi sa vorbesti cu ea despre chestia asta pentru ca stiu ca este de nesuportat, sigur va intelege. Funda, te rog?

| Maothecat a răspuns:

Trebuie sa fii sincera cu ea.cred ca o sa apecieze mai mult chiar daca nu pe moment, dar apoi isi va da seama. Cand nu o sa ii mai placa de baiatul respectiv o sa isi dea seama ca a exagerat.

| INeverStopLoving a răspuns:

Fiti toate sincere cu ea, faceti o reuniune de grup si vorbiti deschis despre problema asta. E cea mai simpla si eficienta metoda. Si e important ca atunci cand discjutati cu ea, sa nu o jigniti sau sa o faceti sa se simta prost doar pentru ca ea a uitat de voi si-l vedfe in fata ei numai pe tipul ala. Eventual, in sensul asta, puteti sa ii dati sugestii cum sa fie tupeista, sa-si ia inima in dinti si sa incerce sa intre in vorba cu tipul respectiv, sa-l cucereasca incet incet prin propriile metode. Si in felul asta, scapati si voi de stresul ca zilnic ii auziti numele si asa va ajutati pe voi (inclusiv ea), sa va pastrati relatia de prietenie.winking

| Lummy a răspuns:

Ii dai de-nteles ca devine din ce in ce mai insuportabila si daca vezi ca nu are nicio reactie...sad

| Cocoa a răspuns:

Incearca sa o intelegi[macar incearca] si incearca sa ii fii aproape in perioada asta, in mod sigur iti va fi recunoscatoarehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i si tu ca ai auzit tipul respectiv spunind despre ea ca bate recordul la cicaleala.