| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cred eu majora.Am 16 ani si nu am avut niciodata o prietena sa foarte timid de aceea baietii din clasa ma cam iau peste picior.In generala mi-am zis cand o sa intru la liceu o sa fie alte persoane care nu ma cunsoc si nu stiu ca sunt timid si ca as putea sa ma schimb dar nu am reusit sa fac acest lucru.Pe afara nu prea ies pentru ca nu am cu cine. in ultimul timp imi place de o fata din clasa si am incercat sa ma apropii de ea dar nu stiu cum m-am mutat in spatele ei de ficare data cand era singura in banca ma ofeream sa stau cu ea dar parca cand vreau sa vb cu ea spun doar lucruri banale cum ar fi "ti-ai facut tema?". mi-e rusine sa o intreb daca ma place mi-e rusine sa o privesc si in ochi sau daca nu sa stiu de ce poate am ceva. as vrea sa stiu ce vrea ea de la un baiat ce ar face-o pe ea atrasa de un baiat sa stiu ce gandeste.chiar si cea mai mica vorba pe care ea mi-o spune ma face sa ma simt fericit. Puteti sa ma ajutati cu aceasta problema?

Răspuns Câştigător
| f a răspuns:

Prietene, nimeni nu poate ghici gandurile unei fete, e un fel de axioma
Daca incerci doar intrebari de genu"ti-ai facut tema?" nu ve ajunge la nimic, stiu din experienta.banuiesc ca ai internet si acasa.Afla-i id-ul de la vreo prietena de-a ei sau a unui baiat din clasa care stii ca il are.Se spune ca ai mai mult curaj in fata calculatorului. Daca nu poti vorbi cu ea la scoala vorbeste cu ea pe messenger...pe mine asa m-a facut un baiat sa-l plac, desi nu vorbeam mai deloc la scoala
Mult noroc!

3 răspunsuri:
| madalicious a răspuns:

Sigur. Daca iti este rusine sa vorbesti direct cu ea poti incerca sa vorbesti cu prietena ei. Prietena ei ti-ar putea spune mai multe decat ai vrea sa auzi, atunci totul va fi bine si vei sti ce sa o intrebi, odata ce o vei cunoaste mult mai bine va trece si timiditatea si vei fi in stare sa vorbesti mult, si despre orice cu ea. Iti trebuie doar CURAJ.
Bafta! Si sper sa o cuceresti.

| gabryel a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ea cerei prietenia ca doar nu te omoara un refuz, daca omora refuzul muream de 7 ori...consecutiv. Bafta

| blunts a răspuns:

Frateeeeee esti in aceeasi oala cu mine, bine acum nu mai sunt da asa am patit si eu in a9a.Tot asa imi placea de o fata de la mine din clasa, doar ca mie mi-a fost usor sa ma bag in seama cu ea deoarece si ea vorbea cu mine dar nu m-am combinat cu ea deoarece incepea sa ma enerveze. Dar stai linistit, fa-ti un prieten care sta prin apropiere si iesi cu el pe afara si el o sa iti faca cunostiinta cu alte persoane si asa nu o sa mai fi timid