| anonim_4396 a întrebat:

Deci...
MI-a zis o colega din clasa cu Andreea ma place, dar ii este rusine sa imi zica.Andreea s-a "certat" (sau asa vrea sa cred) cu colega ei de banca si s-a mutat in banca din spatele meu.Eu nu stiu ce sa mai cred...nici eu nu stiu cum sa o intreb sad.
P. s. V-am zis povestea cu nume ca sa nu va incurcati happy

Răspuns Câştigător
| lili_5924 a răspuns:

Phi mai stai pauzele cu ea, bagate in seama. si daca o sa vezi ca ai va face placere sa stea cu tine, o sa incerce si ea sa gaseasca un subiect de discutie foarte posibil sa te placa :->.
Asa pur si simplu "iti place de mine?" nu o intreba!
I aiurea si probabil fata. va zice ca nu :-s. de rusine.

2 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Pai trebuie sa vorbesti din ce in ce mai mult cu ea, sa zambesti, sa o faci sa rada, dar sa fii si serios in acelasi timp, sa fii tu!big grin
Iar apoi daca nu merge, dupa ce te chinui o perioada, spune-i ca o placi si vezi ce se intampla.
Bafta!

| Lorenna a răspuns:

Pai`... apropie`te mai mult de ea`

zambeste`i alea alea`...

si nah`

poate ieshiti si voi p'afara si poate atunci ai curajul sa o intrebi... si eu sunt in acceashi siituatziestraight face