| vmalex21 a întrebat:

Am o problema cu vizionarea anumitor videoclipuri (mai exact melodii romanesti) pe Youtube cand sunt plecat in strainatate.Apare un mesaj,, Acest videoclip nu este disponibil in tara dvs. deoarece nu am pututu conveni asupra anumitor conditii cu GEMA,,(mesajul asta apare in cazul in care doresti sa vizionezi un anumit videoclip al vreunui artist roman restrictionat in Germania spre exemplu). Exista vreo modalitate de a viziona aceste videoclipuri intr-un stat unde sunt restrictionate? Exclus downloadul lor...

4 răspunsuri:
| Ωmega a răspuns:

Da se poate. Poti instala vpn-uri ca addon-uri in browser, vpn-uri care iti schimba IP-ul. Sau poti descarca si folosi TOR browser.

Uite-te aici:

https://addons.mozilla.org/......ivacy-vpn/

https://chrome.google.com/......klfbnlmeio

| vmalex21 explică (pentru Ωmega):

Am incercat,, smecheria,, asta si pur si simplu a cazut internetul laughing In cazul Tor ma refer.

| Ωmega a răspuns (pentru vmalex21):

Pai pe asta se bazeaza, pe schimbarea ip-ului. Iti recomand mai degraba vpn-urile din addons de care iti spuneam. De exemplu videoclipul oficial Enya - Orinocco Flow nu se poate vedea in Romania din acelasi motiv. Daca pun IP de State, mergewinking Exemple mai sunt o gramada, dar de obicei in Romania ai access la mult mai multe clipuri pe Youtube decat in tari precum SUA sau UK.

| johnkent21 a răspuns:

Https://chrome.google.com/......mhibbkbkin

You should use Ivacy VPN to unblock the block content in your region.