| love_7475 a întrebat:

Am o problema dar cred ca este cea mai mare prostie pe care ati auzit`o dar... cineva ma blestemat nu stiu din ce motiv. Multa lume ma invidiaza si chesti de genu dar nu cred ca asta este cauza si cred ca acea pers mi-a facut si farmece. Am cautat pe net despre farmece si am gasit asta: http://www.astromagie.com/ce_sunt_farmecele.html... eu am aproape toate acele simptome; este prea mare coincidenta. Gandul la acest lucru ma macina intr-una. Eu nu prea cred in porcarii din astea dar ` pur si simplu a inceput sa imi fie frica. Am prea multe lucruri in comun cu simptomele unui blestem sau vraji descrise pe acel site. Voi ce credeti? poate vi adevarat? sau oare e doar o prostie si ce ar trebui sa facc? va rog ajutati-ma. Orice sfat este bine venit! multumesc

7 răspunsuri:
| arysa a răspuns:

Simptomele alea sunt valabile pentru orice persoana care trece printr-o perioada mai grea, si cum toti trecem des prin starile alea, trebuie sa incerce si ei sa scoata niste bani pe seama noastra. Nu cred ca daca ar exista vraji/blesteme toate persoanele ar avea aceleasi "simptome" gandeste-te ca si gripa se manifesta diferit de la persoana la persoana. Daca totusi ai dubii, vorbeste cu un preot(tot e post acum si persoanele se spovedesc) pentru ca el te poate lamuri cel mai bine.Succes.

| juniper a răspuns:

Trebuie sa porti un talisman Feng-Shui, poti cumparade pe net, eu am un talisman in forma de testoasa si este foarte bun, te apara sigur.

| anss23 a răspuns:

Eu nu cred in farmece.

| lolly_3072 a răspuns:

Cred ca pur si simplu a facut-o asa in prostie nu ca ar fi vrut cu adevarat.eu n-am nimic cu farmecele. dar am auzit ca tunci cand tie frica ca o sa se intample ceva si te macina gandul intr-una si intr-una asa se intampla... ce-ai zice sa uitzi de chestia asta cateva zile? si dupa ai de tooot.big grin?

| Alina_5575 a răspuns:

In general nu este adevarat asta, eu cel putin nu prea cred in asa ceva dar in general aceste "farmece" le mai fac femeile foarte batrane care inca mai cred in traditile de cand erau ele copii.

Aceste simtome de care spui tu si care sunt pe acel site le poti avea si din diferite motive nu numaidecat ca ti sa facut farmece...

Eu nu prea cred ca este adevarat, cel mai bine e sa nu te mai gandesti la asa cevawinking

Pa pa

| iris_7882 a răspuns:

De ce nu mergi la un preot daca tu crezi ca sunt farmece? El te poate ajuta! Si eu am avut probleme din cauza lor, dar multi nu cred in ele, eu de exemplu imi intorceam slipul pe dos si il purtam asa o perioada buna.Se zice ca asa nu se prind farmecele de tine!

| chris_7812 a răspuns:

Mergi la biserica daca simti asta. exista niste rugaciuni speciale, ti le citeste preotul, faci si tu putina rugaciune si e ok chiar daca ar fi fost ceva la mijloc, vei vedea