| Bixelle a întrebat:

o prietena a vrut sa posteze o intrebare si nu i-a mers si m-a rugat pe mine sa o postez dar cu aceleasi cuvinte spuse de ea...

Am o problema dar cred ca este cea mai mare prostie pe care ati auzit`o dar... cineva ma blestemat nu stiu din ce motiv. Multa lume ma invidiaza si chesti de genu dar nu cred ca asta este cauza si cred ca acea pers mi-a facut si farmece. Am cautat pe net despre farmece si am gasit asta: http://www.astromagie.com/ce_sunt_farmecele.html... eu am aproape toate acele simptome; este prea mare coincidenta. Gandul la acest lucru ma macina intr-una. Eu nu prea cred in porcarii din astea dar ` pur si simplu a inceput sa imi fie frica. Am prea multe lucruri in comun cu simptomele unui blestem sau vraji descrise pe acel site. Voi ce credeti? poate vi adevarat? sau oare e doar o prostie si ce ar trebui sa facc? va rog ajutati-ma. Orice sfat este bine venit! multumesc

5 răspunsuri:
| StilSanatos a răspuns:

Buna draga, dintotdeauna ai mei mi-au spus sa nu cared in farmece ca cica daca nu crezi nu se prind de tine si totodata mi-au vb de persoane care ar practica asa ceva, doar D-eu te poate ajuta sa treci peste aceste temeri ale tale, deci acesti oameni care se tin de asemenea prostii lucreaza cu diavolul si in loc sa -si infranga invidia si sa incerce sa fie si ei ca tine vor sa-ti faca rau, in diferent de ce religie esti eu te sfatiuesc sa platesti o slujba pentru apararea ta de dusmani trupesti si sufletesti, nu umala si u cu vrajitorii ca raul nu se pedepseste cu rau, crede-ma de multe ori aveam si eu impresia ca cineva mi-a facut ceva rau pentru ca la fel ca si tine sunt invidiata pentru tot ceea ce sunt, daca as avea numai necazuri toti s-ar bucura, te pup ai grija de tine si fii mai credincioasa.

| AldanaBlue a răspuns:

Ca sa vada ca puterea lui Dumnezeu este cea mai mare, spune-i sa mearga la biserica si sa vorbeasca cu un preot. Sa ii povesteasca despre Sfantul Ciprian care a fost vrajitor cumplit, dar a ajuns sa iubeasca cuvantul lui Dumnezeu si sa creada in El cu ajutorul fecioarei Iustina careia a incercat sa ii faca fel de fel de vraji, dar nu a reusit datorita credintei pe care Iustina o avea in Dumnezeu. (asta pe scurt )
Iti trimit rugaciunea catre Sfantul Ciprian:
"Asa, Doamne, Stapane a toate, auzi-ma pe mine nevrednicul, slujitorul Tau si dezleaga pe robul tau (numele) de toate legaturile satanei si daca este legat in cer, sau pe pamant, sau cu piele de animale necuvantatoare, sau cu fier, sau cu piatra, sau cu lemn, sau cu scriere, sau cu sange de om, sau cu al pasarilor, sau cu al pestilor, sau prin necuratire, sau in alt chip, sau abatut asupra lui, sau daca din alta parte au venit, din mare, din fantani, din morminte, sau din orice alt loc, sau daca au venit prin unghii de om, de animal sau ghiara de pasare, sau prin serpi (vii sau morti), sau prin pamantul mortilor, sau daca au venit prin strapungere de ace, dezleaga-le pentru totdeauna in clipa aceasta Doamne, cu puterea Ta cea mare."

| betty17 a răspuns:

Pai aceste simome le am si eu dar nu sunt blestematatongue
nu e bine sa crezi! crezi in Dumnezeu si el te va ajuta sa treci peste!

succes

| AlinutzaRouz a răspuns:

Parerea mea e ca ar putea fi adevarat si nu imi pasa cati ma considera sarita pentru asta, dar se poate sa fie si imaginatia( nu vreau sa o iei in nume de rau), s-ar putea sa fie si numai o coincidenta. Nu stiu ce sa zic, totusi orice e posibil.