| dasda a întrebat:

Am o problemastraight face Dar intai sa va spun povestea.
Sunt cu un baiat.Il plac chiar foarte mult... I-am spus celei mai bune prietene, dar el a spus sa nu mai afle nimeni din clasa.straight face. Bun, nu am mai zis la nimeni, dar el nu vb deloc cu mine in clasa... zici ca-s invizibilasad. Din pacate in clasa, mai este o fata care il place, dar ea stie ca nu o sa fie nici o data cu el deoarece este cam grasuta.Si imi face "in ciuda" ca el vb cu ea la scoala, si cu mine nu.
Colegele imi tot spun: " esti fraiera! Tu il iubesti, iar el nici macar nu te baga in seama!". Dar, cand suntem doar noi 2 se poarta altfel.Ma tine de mana...si bla bla.Pe mess, vb si 2 orelaughing. Si imi spune chestii de genul " te iubesc mult...si altele".
M-am saturat! si nu pot striga in gura mare ca eu sunt cu el si sa ma lase in pacestraight face.
deci problema este: Ce sa fac?
Va rog ajutati-ma! [imi cer scuze daca v-am plictisit cu intrebarea mea, si daca am facut greseli gramaticale]
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Giovanna a răspuns:

Sincer? se pare ca ii place sa lupte pe mai multe fronturi, de aceea nu vrea sa se afle in clasa, tu esti doar prietena lui SECRETA? cam urat sad vorbeste cu el, intraba-l ce se intampla daca afla careva din clasa dar mai ales ce se intampla daca afla fata aia care il place? Daca el reactioneaza urat, e clar ca doar te abureste, te manipuleaza. Ai si tu o viata, nu poti sa te ascunzi sad intreaba-l daca ii e rusine cu tine sau de ce nu vrea sa afle colegii? care e motivul? Nu mi se pare bine ce face cu tine, isi permite asta pentru ca te vede pe tine dispusa sa faci sacrificii. Dar daca il faci tu gelos pe el? Incearca sa te comporti si tu ca el, sa vezi cum reactioneaza, nu te injosi ca nu e regula ca toate fetele trebuie sa fie la picioarele lui! Mie personal nu-mi plac baietii de genul asta, eu ii dadeam cu fleet demult laughing pare a fi gagicar, nu-i place sa se afle ca are o relatie ca asa isi va pierde el din farmecul de macho! Pe tine te tine doar pentru acasa. Daca te-ar iubi cu devarat, nu s-ar comporta asa! Procedeaza asa cum ti-am spus si vezi cum reactioneaza! happy succes! Funda? :*

4 răspunsuri:
| dasda explică:

Va multumesc pentru raspunsuri, m-am despartit de el...straight face.
Mercii ca m-ati ajutatwinking.

| YepIsSuspended a răspuns:

Vorbeste cu el si intreaba-lhappy

| Aanddre a răspuns:

rolling on the floor "grasuta" obezalaughing)
Mie nu mi-ai spus de asta oh go on
In fine.tongue este bine ca te-ai dsp de "fata"rolling on the floor)
E prost pe deasupra blushing

| Uw33Ty a răspuns:

laughing sys-ul meu cel drag ce sa iti zic... spune-i toto ce simti fata in fata si vezi ce zice... si nu mai fii asa. NU mai ighite atatea. te pup :*