| 名無しん a întrebat:

Am o problema destul de grava si as dori sa o tratati cu seriozitate. Sunt clasa a 8 a, iar dupa ce dau examenul, parintii au decis sa ne mutam in Germania, mai exact in partea de nord a tarii, in Dusseldorf. Eu doresc sa stiu de ce am nevoie pentru a intra la scoala acolo. Tin sa evidentiez ca doresc sa urmez un profil de informatica (programare). As dori sa ma indrumati, in cazul in care cunoasteti cazuri asemanatoare cu ale mele. Tocmai am inteles ca va trebui sa dau un examen din engleza si matematica. Inca nu stiu ce nivel de matematica este, sau engleza, asa ca as fi recunoscator daca as primi niste informatii de la voi. Am mare nevoie de ajutor in cazul acesta.

2 răspunsuri:
| Hakuouki a răspuns:

Mai sincer sa fiu n-am idee, dar eu zic sa te pregatesti intens si sa inveti si limba. Vreau doar sa iti urez succes. happy

| Elvira575 a răspuns:

Ca sa faci fata, ai nevoie de o pregatire,
incepe-o cu limba de instruire mai intii.