| PrettyWoman a întrebat:

Am o problema.Nu este asa de mare, mie imi place de un baiat.Am doar 14 ani. pe el Il vad in fiecare zi la mare, ii dragut si miar place sa-l cunosc dar nu stiu cum sa intru in vorba cu el.Il salut cand il vad si el ma saluta dar as vrea sa vb cu el sa vad cum il cheama, cati ani are si etc...
Ajutati-ma va rog! Multumesc

Răspuns Câştigător
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

E simplu happyDaca spui ca il vezi la mare totul este bine.Intra in vb cu el.Saluta-l.Intreaba0l ce mai faci...etc si apoi il intrebi cati ani are si ce mai vrei uwinking
Mult succes!kiss

7 răspunsuri:
| bebitzu a răspuns:

Poti intra in vorba cu el in mai multe moduri. De exemplu poti cand te saluta sa il saluti si tu iar apoi sa il intrebi direct : "De cand esti la mare?" sau "Cum te numesti" sau "Intrii in apa k mie imi e frica singura" sau "Vi si cu mine sa imi iau un suc" big grin
Incearca una din astea o sa vezi nu o sa fie greu, daca deja va salutati.winking
Bafta, sa ne ti la curent, cel putin pe mine, imi dai un mesaj sa imi zici ce ai facut :*

| NuConteazăCine a răspuns:

Cand il saluti te opresi putin si ii poti zice ceva de genu: "buna, dar nu-mi amintesc sa fi facut cunostinta happy" te prezinti dai mana cu el afli si cum il cheama... si poate ai noroc si te invita la un suc sau ceva de genu. daca el nu face primul pas. inseamna ca nu este interesat de tine.straight face

| Rizer a răspuns:

Ai 14 ani? Poi ce sati zic vezi si tu, fa-te ca ineci si cheama-l sa te salveze(nu stiu )

| Jupiter a răspuns:

Pai intra in vorba cu el, pur si simplu.

| miricutza a răspuns:

Stiu eu... stiu stiu... zii ca il cunosti ca l-ai mai vz undeva si il intrebi de unde e... etc... vin de la sine restul...

| PrettyWoman explică:

P. S.-Baiatul pare cam serios, nu se uita in dreapta si stanga. Dar oare daca as intra in vorba cu el ar zice ceva?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baiatul saluta primul! Si daca el nu zice nimic, inseamna ca nu este interesat, deci stai cuminte!