| 12faraexperienta a întrebat:

Nu vreau s-o lungeasc prea mult voi spune simplu:imi place de un baiat,nu il cunosc,nu ma cunoaste,ii stiu clasa lui si ea pe mine,mi-e rusine sa intru cu el in vorba,de fiecare data cand sunt pe hol cu prietena mea o saluta la mine se uita doar nedumerit si ii place de easi o cunoaste de mult (s-a mutat anul asta la scoala mea ) dar ea i-a spus ca nu vrea sa fie cu el(gen: e cam scund pentru ea ii ajunge la sani, pentru ca ea e foarte inalta desi e mai mica decat el cu un an(e in clasa cu mine).
Vreau sa ma bage in seama dar nu prea o face, l-am intrebat odata prin mesaj ce face :intr-o noapte sadtarziu)(i-am luat nr de pe fblaughing) si mi-am pierdut increderea si i-am spus ca am gresit nr.
a doua zi mi-a trimis mesaj:
- Tu fiind?
-O fata!?
-aha.ce fata?
-Nu cont ca nu ma cunosti
-spune
- DC cont?
-cont
-eu sunt X PE fb
-aha(la misto ca stiam cine e )
-cum te numesti?
-y..in clasa cu Z(prietena mea aia pe care o saluta)
- o fata blonda ..in clasa cu rusu(un cleg de la antrenamente de la fotbal, se cunosc)
-mda.
-aha...
- hey am auzit ca iti place de Z prietena mea pe cate o saluta
-NU:d.Pa
-te-am plictisit?
-Nu :d.Pa

CE A FOST ASTA? CHIAR LA SUPARAT INTREBAREA?
sau eu?
urmatoarea zi l-am intrebat ce face ' si nu mi-a raspuns.
de 3 marie am stat cu prietena mea buna la olimpiada la pregatire si a venit si el si un alt baiat dragut si profa i-a intrebat cat de nesimtiti sa fie sa nu ne aduca un marti sor si noua si intr-n mi n ne-au adus martisoare si noua si profei si pentru ei a venit toata clasa de baieti.
cum sa il fac sa ma bage in seama am vb cu aia prietenam ea, da nu i-am zis ca de imi place si mi-a zis sa il salut eu da nu vreau sa dau in penibil sa zica ca-s obsedata.
vreau sa ma bageEL in seama.cum fac asta?
AJUTOR!+ Fundita:*

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Te place si ea pe tine? Cine?
In privinta lui nu ai ce face, nu prezinti, cel putin momentan, interes pentru el.

| 12faraexperienta explică (pentru neutrino):

Vreau intai sa ne imprietenim de restul vad eu singura

| AlicefromWonderland15 a răspuns:

Daca astepti sa te bage el inseama o sa ai ce astepta. Unii baieti sunt mai timizi. Fa tu primul pas!

| 12faraexperienta explică (pentru AlicefromWonderland15):

Mi-e rusine nu vreau sa par obsedata ce sa ii zic