| no name a întrebat:

Am o problema si sunt asa de suparata incerc sa tin in mine totul sa nu o supar pe mama sa vada ca is suparata:problema mea e urmatoarea taicamio a murit vara trecuta maicamia nu mai lucreza.si de o saptamana cam asa mi-am gasit un prieten el nu e de bani gata dar lucreaza si isi permite iar prieteni lui insa da sunt de bani gata si nu ma simt bine cand ies cu el si cu prietenii lui si pe langa asta nu am bani sa merg la sucuri si nici nu ma imbrac cu haine de firma cum se imbraca prieteni lui si prietenele lor ma simt asa de prost nu stiu simt ca ma indragostesc si nust ce sa fac sa ma indepartez sau sa continuii si sa ma simt penal cand is cu el si mai multi cum sa-i zic ca eu abia am bani de mancare si mama nu-si permite sa-mi dea banisad uras viata in momentele ca astea... de ex azi ne-am intalnit si am fost la un suc si i-am zis ca nu am bani si mi-a zis nu-i problema hai cand ne-am intalnit m-am simtit ff frumoasa si ff bine iar dupa ce au venit prieteni de-a lui si cu prietenele m-am simtit cea mai urata saraca si penala sad simt ca nu-i lumea mea si el m-a facut sa ma simt si mai naspa cand mi-a zis ceva de genu,, daca vrei sa mergi zi-mi" si i-am zis nu stai linistit iar dupa ce a mai zis inca de 2 ori am zis hai ca am simtit ca i rusine cu minesad si m-am simtit asa de prost... de numi vine sal mai vad vreodatasad se pare ca daca nu ai bani esti ca si ultimul om cel putin asa m-am simtit si ma simt inca imi vine sa ma izolez sa nu mai ies din casasad vreua niste parerei va rog sau sfaturisad

10 răspunsuri:
| madalicious a răspuns:

Wow! Un caz asemanator cu al meu, aceiasi problema... straight face Sa-ti zic ce am facut eu... m-am distantat de el, pana nu ne-am mai vorbit desi eram impreuna si ne-am despartit, si sigur acum nu mai vorbim si nici prieteni nu mai suntem. straight face
La fel ma simteam si eu cand vroia sa mergem in magazine[el fiind un gen "rasfatat" ii placea shoppingul.]. Imi venea sa fug, dar gaseam un pretext, cum ca am treaba acasa, ca are o prietena nevoie de mine...etc. Si scapam.
Dar daca mai vrei sa fii cu el, discutati si vedeti la ce concluzie ajungeti, si poate veti mai fi impreuna, daca nu...baieti mai sunt pe lume si nu-s toti "de bani gata"!
Dar sa fii atenta la reactia lui, cand ii spui ca te simti prost.
O alta solutie ar fi sa-i spui ca te deranjeaza ca in prezenta prietenilor lui nu aveti niciun pic de intimitate, si ca te deranjeaza, ca vrei sa fiti mai mult timp singuri.
Bafta!

Abh
| Abh a răspuns:

Baiatul plateste de regula consumatia din moment ce te invita la un suc, de exemplu. In situatia ta cu banii am fost si eu cand eram adolescenta, de aceea am facut postliceala si mi-am dat silinta sa invat cat mai bine ca sa am un servici si sa am banii mei. Este frustrant, intr-adevar sa nu ai bani de buzunar dar straduieste-te cu scoala, nimic nu cred ca ar face-o pe mama ta mai fericita, sa te vada realizata profesional. Succes!

| Annemary_2131 a răspuns:

Ar trebui sa ai o discutie clara cu el, sa-i spui care-i situatia ca te simti prost cand iesiti si cu prieteni lui, iar dupa reactie o sa-ti dai seama daca tine cu adevarat la tine... daca vezi ca e rezervat mai bine ar fi sa incheiati relatia, practic sunteti din lumi diferite.ar trebui sa-ti gasesti pe cineva nu in aceiasi situatie cu tine dar nic de bani gata...cand va intalniti sa mergeti in parc la plimbare nu in mall la restaurante etc.succes

| Incubus a răspuns:

Tu esti problema nu el eu cred ca ti-a spus de mai multe ori pentru ca tie tie rusine nu lui si si-a dat seama de asta, pentru el nu conteaza, nu a zis sa pleci singura si el sa ramana cu prieteni ci sa plecati amandoi(contezi mai mult decat prieteni lui, esti idioata? ce vrei mai mult?)si daca el lucreaza poate poti si tu si astfel rezolvi si problema si o vei ajuta si pe mama ta care cred ca are nevoie si ar aprecia gestul

| Incubus a răspuns:

Asa este cat de stupid pot sa fiu, cum sa te agajezi, ar fi cea mai mare crima, cum tu? o printesa de varza acra.

| copilu a răspuns:

Buna.eu cred ca daca nici el nu e de bani gata poate sa inteleaga daca ii spui ca nu ai bani sa iesi la un suc. iar despre prieteni incercati sa va faceti altii cu care sa nu va simtiti si voi prost cu ei si nici ei cu voi. Iar daca nu vrea sa faca nimic in momentul in care ii explici cum te simti cand sunteti doar voi iar dupa ce apar prietenii lui se schimba situatia ar fi mai bine a iti cauti altu.Decizia iti apartine. bafta

| yoshiko a răspuns:

Of, nu trebuie sa te simti prost. Daca te iubeste, nu te iubeste pentru bani, te iubeste asa cum esti tu:*. Daca ai incredere deplina in el, explica-i problema si ca te simti prost:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as discuta cu el... i`as spune ca nu imi place cand ma intalnesc cu prieteni lui si daca vrea sa mai fie cu tine sa inceteze. daca nu "adio " big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aveti grija ce fel de sucuri consumati, unele nu sunt facute decat sa ingrase, celelalte nu sunt sanatoase.

| no name explică:

Va multumesc pentru raspunsuri chiar maa ajutahappy apreciez enorm ca sunteti sinceri si ma ajutati cu sfaturi.