| Lorє๔คnค a întrebat:

Am o problema, sunt desteapta, invat mereu lectiile pe care ni le predau profesorii, dar iau note mici deoarece cand ma pune pe mine inghet de frica! Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Byankaa66 a răspuns:

Draga mea te inteleg perfect, la fel sunt si eu, ma emotionez extrem de repede si din aceasta cauza nu am rezultate foarte ok dar totusi cred ca ar trebui sa incerci sa-ti stapansesti emotiile, sa te gandesti ca totul va fi bine si ca vei lua nota pe care ti`o doresti si daca mai gresesti nu te speria pentru ca oricui i se poate intampla si nu te lasa intimidata de reactia celor din clasa pentru ca si ei mai gresesc iar din greseli poti invata multe asa ca lasa emotiile la o parte si gandeste`te ca totul va fi asa cum vrei uhhappy

7 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Exerseaza acasa in fata oglinzii sau a unei rude si spune; i ce ai invatat.sau nu neaparat la o ruda, poate fi si prietena ta cea mai buna.

| Anelisse a răspuns:

Incearca sa-ti imaginezi ca esti sg in cls.la fel cum esti si acasa cand inveti. exerseaza intai in oglinda, iar apoi o sa fie mult mai usor! bafta!

| anonima_4990 a răspuns:

Pai daca tot nu poti sa le zici nu le mai invata

| deutza a răspuns:

Eu zic ca nu esti sigura pe tine, dar gandeste-te la cat ai invatat pentru acea materie. acasa zi lectia in fata oglinzii sau a unui ursulet sau cand spui lectia nu te uita in ochii profesorului/profesoarei ci uitate la un punct fix si gandeste-te ca esti acasa si repeti lectia

| LOoPy a răspuns:

Ar trebui sa iti invingi frica laughing doar nu iti dau in cap profesorii, daca gresesti laughing fii mai tupeista. si mie imi este frica uneori cand ma asculta. dar iau note mari si nu prea invat laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Lorє๔คnค explică:

Bya, poti sa mai scrii, te rog raspunsul tau, finndca nu-i pot da fundita, si, mersi asa voi face