| Catalyn13Barcelona a întrebat:

Am o problema. Sunt in clasa a 6-a si fac fizica. Nu prea o pricep deloc, nu inteleg nimic chiar daca sunt atent la ora. Dar acasa daca e sa ne dea probleme sunt varza. Cum fac sa pricep fizica si sa o invat foarte bine? Va rog ajutati-ma, funda happy

Răspuns Câştigător
| crissmay a răspuns:

Si eu sunt clasa a 6a,si eu am probleme cu fizica,dar incearca sa inveti definitiile din caiet/manual, si sa aplici teoria, de ex. cum afli viteza v=d/t (distanta supra timp) si o sa-ti fie mult mai usor daca gandesti logic nu mecanic. Sper ca te-am ajutatwinking