| shax98 a întrebat:

Am o problema tocmai mi-am reinstalat windowsu si mi-am loat minecraftul cand am vrut sa intru pe un sv mi-a aparut urmatoarea problema:
Minecraft has crashed!

Minecraft has stopped running because it encountered a problem; Ticking screen

A full error report has been saved to C:\Users\Andrei\AppData\Roaming\. minecraft\crash-reports\crash-2013-07-08_22.48.53-client .txt - Please include a copy of that file (Not this screen!) if you report this crash to anyone; without it, they will not be able to help fix the crash sad

--- BEGIN ERROR REPORT 79086f81 --------
Full report at:
C:\Users\Andrei\AppData\Roaming\. minecraft\crash-reports\crash-2013-07-08_22.48.53-client .txt
Please show that file to Mojang, NOT just this screen!

Generated 08.07. 2013 22:48

-- Head --
Stacktrace:
at kl.a(SourceFile:120)
at kl.a(SourceFile:111)
at fi.(SourceFile:22)
at bdk.a(SourceFile:115)
at et.a(SourceFile:41)
at ci.b(SourceFile:350)
at bdk.d(SourceFile:95)
at bdn.c(SourceFile:73)

-- Affected screen --
Details:
Screen name: bdn
Stacktrace:
at net.minecraft.client.Minecraft.l(SourceFile:1105)
at net.minecraft.client.Minecraft.K(SourceFile:574)
at net.minecraft.client.Minecraft.run(SourceFile:526)
at java.lang.Thread.run(Unknown Source)

-- System Details --
Details:
Minecraft Version: 1.5.2
Operating System: Windows 7 (x86) version 6.1
Java Version: 1.7. 0_25, Oracle Corporation
Java VM Version: Java HotSpot(TM) Client VM (mixed mode), Oracle Corporation
Memory: 472432344 bytes (450 MB) / 519110656 bytes (495 MB) up to 1037959168 bytes (989 MB)
JVM Flags: 2 total; -Xms512m -Xmx1024m
AABB Pool Size: 0 (0 bytes; 0 MB) allocated, 0 (0 bytes; 0 MB) used
Suspicious classes: No suspicious classes found.
IntCache: cache: 0, tcache: 0, allocated: 0, tallocated: 0
LWJGL: 2.4.2
OpenGL: Radeon X1550 Series GL version 2.1. 8545 Release, ATI Technologies Inc.
Is Modded: Probably not. Jar signature remains and client brand is untouched.
Type: Client (map_client.txt)
Texture Pack: Default
Profiler Position: N/A (disabled)
Vec3 Pool Size: ~~ERROR~~ NullPointerException: null

java.lang.NullPointerException
at kl.a(SourceFile:120)
at kl.a(SourceFile:111)
at fi.(SourceFile:22)
at bdk.a(SourceFile:115)
at et.a(SourceFile:41)
at ci.b(SourceFile:350)
at bdk.d(SourceFile:95)
at bdn.c(SourceFile:73)
at net.minecraft.client.Minecraft.l(SourceFile:1105)
at net.minecraft.client.Minecraft.K(SourceFile:574)
at net.minecraft.client.Minecraft.run(SourceFile:526)
at java.lang.Thread.run(Unknown Source)
--- END ERROR REPORT cc0819e4 ----------

Multumesc anticipat! Sper sa ma ajutati!

Răspuns Câştigător
| Vlad_Nichita_1998 a răspuns:

Reinstaleaza minecraft
dc problemele persista fa-ti update la driveru gpu

| shax98 explică (pentru Vlad_Nichita_1998):

Inca o chestie minecraftu meu e crackuittongue dar o sa incerc. ce vrei sa zici prin reinstaleaza adica sa sterg folderu. minecraft si sa dau un nou forceupdate?

| shax98 explică (pentru Vlad_Nichita_1998):

Si alta intrebare... cum fac update la driveru gpu?:S

| Vlad_Nichita_1998 a răspuns (pentru shax98):

Cauta si tu, te uiti cum se numeste GPU tau, de fapt cauta pe net

4 răspunsuri:
| Alexandru_Dumitru_Simiz_1991 a răspuns:

Este o problema cu sistemul presupun ca ii Windows 7 dupa cum cred ca stii acest joc asre multe cerinte de la un sistem lipseste cv din sistem ceea ce jocului nu-i convine ori minecraft-ul pe care il ai nu ii bun teoria mea este ca habar n-am ce sa ii fac incearca acest site : http://teamextrememc.com/ daca nu merge este de la sistem sunt foarte multe tipuri de crashuri si sunt foarte complicate daca ai incercat sa pui un modpack sau chestii din astea trebuie scoase probabil si asta poate fi o varianta, Sper ca team putut ajuta daca nu imi pare rau :)