| Saby21 a întrebat:

Am o relatie cu un baiat de aproape 2 ani, curand se implinesc.Ne cunoastem de 4 ani, ne-am cunoscut pe un site de socializare.De atunci tot vorbeam in fiece zi pana se hotarase sa vie sa ma cunoasca.Eu sunt din Chisinau, baiatul din Alba Iulia dar stabilit in Londra cu munca.Vine deseori la mine, chiar ne intelegem, e un baiat minunat.De la un timp l-am vazut mai schimbat,tot zicea ca e totul bine cand il intrebam,simteam ca totusi are ceva,mi-a zis ca s-a saturat de singuratate,si ca ne vedem foarte rar,si distanta e prea mare, dar nu vrea sa ne despartim din cauza asta si sa vin la el acolo, a zis ca curand vine la mine sa discutam pe aceasta tema.Eu personal foarte tare vreau, sunt de acord, dar chestia e in parinti.Nu am discutat cu ei pe aceasta tema,mi-i frica de un raspuns dur, stiti si voi cum sunt parintii, nu vor sa piarda copilul sau sa plece undeva departe.Sunt sigura ca daca le-as zice ce am vorbit cu el mama se v-a opune,tata ca tata,stiu ca va fi de acord,insa mama nu stiu.M-am gandit ca chiar daca nu va fi de acord sa plec totusi,dar nu vreau sa fac la nimeni rau, nu vreau sa-mi dezamagesc mama cu ceva, nu vreau sa pierd relatia cu prietenul meu.Intai vreau sa discut cu el,sa ajungem la o intelegere,apoi cu parintii, dar totusi eu sunt de acord sa plec cu el. Oare ar trebui sa vorbesc cu ei de acum, sa le dau aceasta intrebare? Am 23 ani,inca nu lucrez,am terminat medicina si urmez sa fac niste cursuri de masaj,chiar si prietenul ma sustine in asta,cica daca as veni cu el voi avea loc de munca garantat, si nu ne v-om pierde in doi. Vreau sa inteleaga si mama ca am si eu viata mea si nu stiu, nu vreau sa sufere nimeni nici parintii dar nici el.

5 răspunsuri:
| ion933 a răspuns:

Daca te ia de sotie ar trebui sa te dauci daca nu n-are rost nu-ti pune toata increderea in cineva care nu-l cunosti in viata reala

| Saby21 explică (pentru ion933):

N-am zis ca nu-l cunosc,vine mereu la mine,daca nu-l stiam in viata reala nu mai ziceam ca am o relatie, am avut in vedere ca ne-am cunoscut pe net, dar de venit vine, doar ca s-a saturat de distanta, vrea sa fiu mai aproape.

| ion933 a răspuns (pentru Saby21):

Eu zic sa nu accepti poate cind o sa mergi la el o sati schimbe comportamentul cu tine parerea mea

| ElenaSA a răspuns:

Grea hotarare.E viata ta pana la urma, sunt patru ani de relatie.Am mai vazut persoane care si-au urmat iubirea, chiar daca nu se cunosteau prea bine.Ce faci insa in situatia in care relatia voastra nu merge si nu reusesti sa gasesti un loc de munca acolo? Locurile de munca nu sunt asa usor de gasit mai ales daca vrei sa lucrezi in domeniu.

| Saby21 explică (pentru ElenaSA):

Ba il cunosc destul de bine, vine la mine deseori, dar s-a saturat de distanta, si vrem sa fim mai aproape.