| Uzilut a întrebat:

Am ochelari zgariati, nu sunt foarte tare dar desi sunt niste zgarieturi fine ma deranjeaza. As vrea sa ma duc la oftalmolog, dar nu stiu cat o sa coste. Faza e ca nu vreau sa platesc o gramada ci doar sa elimin zgarieturile. Cat ar costa?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă mai ai vechea rețetă poți cere să îți înlocuiască lentilele. Lentile noi + manopera undeva la 150 lei. Sau mergi la alt control oftalmologic, iar pe baza rețetei ceri sa îți fie înlocuite lentilele.

| litere123 a răspuns:

In caz că e o singura lentila zgâriată se poate rezolva, însă dacă sunt ambele trebuiesc schimbați ochelarii. Fie plătești prețul întreg pe ei, fie doar juma' de preț (150-200lei).Acum depinde și de fiecare oftalmolog.