| anonim_4396 a întrebat:

Am parul ondulat, insa este ondulat decat la varfuri, pana in zona urechilor parul este drept la spate, si uneori da impresia de incalcit in spate. In urma cu vreo 2-3 ani(adica in clasele primare), era drept. Imi place parul ondulat, dar cum as putea face sa am bucle uniforme?

Răspuns Câştigător
| Ruxy a răspuns:

Eu zic sa incerci sa folosesti spuma de par. Eu folosesc de la Londa si sunt multumita de ea. O aplici pe parul ud, il aranjezi cum iti place si apoi il lasi sa se usuce. Dar daca il vei tine prins cu siguranta nu va mai sta ondulat de la radacina, ci de la nivelul urechilor. Daca dimineata nu sta tocmai cum ti-ai dori, iti uzi mainile cu apa calda si umbli putin prin el.winking Eu asa fac si e ok.

3 răspunsuri:
| juniper a răspuns:

Incearca cu bigudiuri miciwinking

| rozalia25 a răspuns:

Incearca cerara de par sau spuma pentru definire. Lamaia stoarsa cu apa e la fel de buna sa dai cu ea prin par.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bigudiuri, permanent, produse speciale pentru par ondulat...
Succes!