| speedg1rl a întrebat:

Am parul ondulat si il intind in fiecare zi cu placa, dar cand ies afara deja se "umfla". stie cineva vreun produs bun pentru mentinerea parului drept?

Răspuns Câştigător
| ale a răspuns:

Hello. Sfatul meu ar fi sa nu il mai intizi zilnic cu placa ca o sa ti se deterioreze. E frumos tare un par ondulat, poti folosii o spuma pentru par ondulat care iti va face niste onduleuri superbe.Cand doresti sa il ai drept folosesti un sampon si balsam pentru par drept(este unul bun de la l'oreal si sunsilk noua gama, sunt foarte bune le-am incercat). Apoi poti folosii o crema pentru par drept(Cea de la nivea e buna costa vreo 12 lei) pe care o poti aplica pe parul uscat ori de cate ori doresti.Alt sfat ar fi sa folosesti un ser(tot la l'oreal il lasesti) pentru ati pastra parul la umiditate si sa nu ti se mai unflehappy. Cauta diferite sampoane ca se gasesc.Alt sfat ar fi sa iti usuci parul cu uscatorul si in timp ce il usuci sa tii capul in jos, si sa folosesti o perie rotunda. Efect garantat, par drept, cu sampon, uscator, perie rotunda si crema de la Niveea.Asa scapi de placahappy

2 răspunsuri:
| GuessWho a răspuns:

Poti incerca Fixativul Wellaflex.insa ai grija sa nu exagerezi cu el:d

| anyska a răspuns:

Exista o solutie care iti intreapta parul permanent. de fapt pentru 6 luni sau asa. Iti dai seama ca nu o sa stea 6 luni drept drept drept dar primele saptamani sta chiar drept si apoi sta mai drept decaat ti-ar sta normal. Cauta prin magazine si prin frizerii.