| R0011 a întrebat:

Am o problema. Mie imi place foarte mult parul drept...si bineinteles ca parul meu nu e asa. e ondulat iar mie nu imi place deloc cum imi sta. Trebuie sa imi intind de fiecare data parul cu placa dar nu mai vreau pentru ca se despica. Deci ce as putea face ca parul meu sa ramana drept?crying. Mersi si FUNDA!

6 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

Crema de reparare Hegron cu piersica fara clatire http://atshopping.ro/product.php?id_product=180

| JokoSmile a răspuns:

Hi. Gandeste-te ca parul meu e cretwinking. Mdea nu suna prea bine nu? Toata iarna, in fiecare zi l-am indreptat, pana am ajuns la dermatolog in vara asta sa ma ajute sa nu imi mai cada parul. Acum ma fac cu placa la 3-4 zile, adica dupa ce fac baie si ma usuc. Nu ramne drept dar se onduleaza putin, intr-un stil rebel si arata chiar bine. Sa fim seriosi, parul drept arata prea cuminte si banal. Parul ondulat, putin rebel arata chiar ok si plin de viata. Deci multumeste-te ca tu macar il ai ondulat si nu iti mai strica parul inainte sa regreti.
Ce zici nu suna mai bine un par plin de viata si rebel decat unul banal si hmm... epic...
Peace.

| iulikka a răspuns:

Foloseste mult balsam, am o prietena are la fel parul, si se spala cu mult balsam si ii sta drepthappy

| SophieHoran a răspuns:

Eu am aceeasi problema ca tine si mie imi sta parul ondulat, si mie imi place drept.da mi-l fac super rar, si mil dau cu o solutie si nu mi se despica varfurile, din pacate nu ai cf, stai ba da PERUCA e cea mai disperata solutielaughing

| emaligia a răspuns:

Poti de exemplu dupa ce iesi de la baie cu el ud sa-l piepteni si apoi sa-l usuci cu feonul si cu pieptanul tragand mereu de el in timp ce-l usuci sau te poti interesa de keratina, keratina se aplica la 6 luni pe par, pe langa faptul ca il face mai sanatos, fara varfuri arse si aspect urat il tine si drept. Succes!

| roxanagabriella1 a răspuns:

sad.Si eu patesc la fel.sad.Ca sa nu se mai despicehee hee.iti cumperi un ulei de par de la kalos asa ceri la magazin ii spui pentru par drept acel ulei protejeaza parul pentru caldura de la placa si til hidrateaza e foartee buun:Xlove struck.ai sa veziwinking.Si altu ar mai fi samponul gliss asia straight si acele este super...altceva nu e am incercat si eu tot felul ca,, cu uleiul de masline tot.dar nu au dat rezulate sad. decat astea:X. sper sa le incerci si ai sa vezihappy...nu sunt scumpe. uleiul 18 lei sau 20. iar samponul 10 lei cam asa. funda?smug