| alexa17 a întrebat:

Am pielea foarte fina si orice macheaj mi se intinde ce sa fac?

10 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Foloseste o crema hidratanta pentru tenul tau(sensibil) si incearca sa-ti cumperi produse de machiaj rezistente la apa.(rimel, fond de ten rezistent la transfer, fard de pleoape...etc)

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Vrei un sfat de la un adolescent* care macar stie ce vrea?
NU TE MACHIA! Sincer, o singura fata am iubit, una singura mi-a placut in totalitate si cel mai mult m-a atras faptul ca era naturala si asta o face frumoasa!
Spor!

mlm
| mlm a răspuns:

Buna, ai incercat sa folosesti un pic de fond de ten sau pudra si peste sa aplici machiajul, cu siguranta te va tine mai mult.

assiris
| assiris a răspuns:

Machiaza-te cu straturi subtiri, caci am vazut la unele femei ca dau cremele si culorile de machiaj cu şpaclul, din dorinta de a arata extraordinar si din nefericire obtin exact efectul invers. Un machiaj bine facut trebuie sa corecteze anumite defecte nu sa-ti schimbe infatisarea.

| gabrielutzu a răspuns:

Cresteaza-ti pielea, fai niste santuri sau asa ceva, si atunci machiajul va intra acolo, se va fixa si nu se va mai intinde...

| mioara a răspuns:

Iati unul de firma ORIFLAME

| Selena a răspuns:

Nu cred ca machiajul ti se intinde pentru ca ai pielea fina ci mai degraba pentru ca nu folosesti produse de calitate, incearca totusi o crema inainte sa aplici orice pe fata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti se intinde machiajul pentru ca ai pielea fina?raised eyebrowsCum vine asta?
Oricum te sfatuiesc sa folosesti doar produse cat de cat bune nu orice prostii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Alege machiaj pentru piele sensibilă.
Farduri pulbere nu cremă.
Tuș în loc de creion dermatograf.
Baza de machiaj ajută la fixarea machiajului.
Succes.
Pa, pa.

| nicolbutnaru a răspuns:

Machiajul nu se intinde decat daca produsul nu e bun iar tenul este mai gras. Totusi, poti aplica fondul de ten amestecat cu putin demachiant sau crema de zi, dar in cantitate mica. Elimina surplusul cu un servetel sau cu un tifon in care ai pus gheata. Machiajul din jurul ochilor nu are voie sa se intinda, decat daca este prea gras, daca folosesti machiaj crema, normal ca pe pleoape se aduna, mai ales daca nu e dintre cele mai bune. Rujul rezista mai mult daca aplici putin fond de ten si pe buze. La fel si pentru ochi, poti aplica anticearcan. Daca tii neaparat sa folosesti pudra, daca lucrezi in televiziune, aplica putin doar in zona T, pe frunte si nas. Dupa caz, si pe barbie. Dar...se poarta natural!