| alexa17 a întrebat:

Am pielea foarte fina si orice macheaj mi se intinde...folosesc si pudra si fard pulbere si tus, ma dau si cu crema pentru ten sensibil, foloses si anticearcan si ma machez in straturi subtiri si tot mi se intinde...nici macar o ora nu ma tine... ce sa fac?

3 răspunsuri:
auran
| auran a răspuns:

Poate nu le folosesti corespunzator, poate crema nu este bine aleasa.
Foloseste un fond de ten cremos care are in compozitie si pudra si poate atunci nu vei mai avea probleme

| borsec a răspuns:

Am impresia ca nu folosesti produsele corespunzatoare tenului tau, adica folosesti produse mult prea grase si nu priesc tenului.
Du-te la o sedinta de make-up profesionist, sau cere sfatul unui cosmetician, te va indruma cu siguranta spre produse specifice tenului tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Dacă tot te confrunți cu o astfel de situație, deloc plăcută, te sfătuiesc să mergi la un salon și să ceri sfatul unui make-up profesionist.
Baftă la un machiaj de invidie.
Pa, pa