| chillbab3 a întrebat:

Am probleme cu vederea nu vad la distanta...inainte nu era asa grav dar de cand m-am angajat si stau la birou toata ziua in fata calculatorul vad ca se agraveaza...am 19 ani da nu vreau sa port ochelari... poate niste exerciti sau alte remedii...nu stiu...am vrut lentile dar...mau tot speriat niste prieteni ca cine stie ce pot patitongue parerea voastra?

10 răspunsuri:
| Gabystelistu95 a răspuns:

Nici eu nu vad bine la distanta, mai ales cand sunt la scoala si ma uit la tabla dar eu stau in spate si nu vad bine deloc la tabla sad si nu vreau sa port ochelari asa ca mai bine sa ai lentile decat ochelari happy

| M.madallina a răspuns:

Daca ai probleme cu vederea la distanta inseamna ca ai miopie.si eu am, dar port ochelari.sunt prea mica ca sa pot purta lentile.mama poarta lentilele non-stop, nu si le da jos nici noaptea. lentilele trebuie purtate 8 ore pe zi.nu ai ce sa patesti.pa-pa

| -=AleCS=- a răspuns:

Eu te-asi sfatui sa mergi la un control oftalmologic si sa vezi ce te sfatuieste... sau sa iti cumperi un geam protector pentru monitor... eu asa am avut pentru ca am avut si eu probleme cu ochii... succes

| unavailiable93 a răspuns:

Lentilele nu distrug cu nimic ochiul odata ce si medicul le recomanda persoanelor complexate de ochelari. Daca nu vrei sa porti ochelari lentilele sunt cea mai buna solutie. Nu merita sa iti distrugi ochii pentru ce spun prietenii, ba mai mult, e chiar o porcarie. Daca nu vrei sa ajungi sa porti ochelari cu lentila groasa ca fundul de la borcan, atunci ia-ti lentilele. E pentru binele tau. De exercitii sau terapie pentru asa ceva personal nu am auzit. Eu zic ca cea mai buna solutie sunt lentilele, indiferent de ce spun prietenii tai. Gandeste-te ca si medicii le recomanda!

| AdeLina a răspuns:

Eu stiu ca s-au inventat lentilele de contact... Dar dc nu incerci sa consulti un doctor? ...Cred ca el te-ar putea sfatui ce e cel mai bine pentru tine tongue

| sweetlips a răspuns:

Daca nu vezi la distanta, inseamna ca ai miopie... Nu te speria, nu e ceva grav, dar trebuie sa porti ochelari, sau eventual, lentile de contact! Iti spun pentru ca si eu am miopie si port ochelari de cateva luni. Asa am facut si eu... Nu i-am spus mamei mele la timp pentru ca nu vroiam ochelari, dar pana la urma, cand am fost la control, mama a ramas ingrozita cand a aflat ca eu am dioptriile - 2, 25 la un ochi si - 1, 75 la altul... Acum ii multumesc ca m-a dus la control, deoarece, ochelarii ma ajuta sa vad bine! Parerea mea este ca trebuie sa porti ochlari sau lentile de contact! Lentilele de contact nu au nimic! Nu patesti ceva de la ele... Chiar sunt recomandate de unii doctori! Te pup, ceau!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Statiro@gmail.com Aceasta este adresa de mail. I-a legatura cu domnul Cristian Ionica si te v-a ajuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bun sfat pe care til pot e sa consulti un medic.pentru ca sa te iei dupa unu si dupa altul e aiurea.si eu trebuie sa consult un medic in leg cu aceeasi problema.suntem intr-o suferinta. team pupat. ceao

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.laseroptics.ro/ cu laserul dureaza doar 2 minute, va recomand cu draga inima si ca sa va convingeti aveti si numarul de telefon pentru mai multe detalii. Eu am avut probleme grave si acum vad foarte bine...nu e nevoie de ochelarii sau lentile sau eu mai stiu ce :)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.laseroptics.ro/ pentru detalii aveti si nr de telefon