| OHmyGosh a întrebat:

Am pus acum 1-2 zile intrebarea aceea referitoare ca eu am un baiat in clasa care il cunosc de ceva timp si nu eram iubiti:ne tineam de mana, stau cu el in banca, insa nu eram iubiti, dar a inceput sa-l plac.Multumesc mult ca m-ati ajutat.Nu a fost asa greu sa-i spun ca imi place de el si am aflat ca si lui ii placea si ii place de mine, insa i-a fost rusine sa-mi spuna asta.Chestia e ca el vrea acum sa merg cu el sambata la cinema si...nu stiu... daca vrea sa ne sarutam?! Nu am mai fost in situatia asta.
Va rog:ajutor! Ce sa fac?
(! FUNDA!)

Răspuns Câştigător
| Hope_9316 a răspuns:

Hi!:-)
"Problema" ta este foarte draguta si peste ceva vreme o sa iti amintesti cu drag de aceste momente si o sa te amuzi copioshee hee
Nu ezita! Nu-ti fie teama! Mergi la cinema si distreaza-te! Incearca sa fii naturala, draguta, zambitoare;-) Nu iti face griji in privinta sarutului, nu lasa grijile sa strice atmosfera. Lasa lucrurile sa curga de la sine, o sa vezi ca o sa fie bine;-) Relax! kiss
E normal, o sa ai emotii, dar nu le lasa sa afecteze momentul:-) Chiar e un moment special si, indiferent de ce se va intampla mai tazriu, o sa razi cu melancolie amintindu-ti de el:-)

Succes!big hug
Kisses!kiss

7 răspunsuri:
| Bylok a răspuns:

Hei buna!

du-te cu el la cinema si lasa totul sa curga de la sine, da-l gatawinking

succes!

| SummerSmile97 a răspuns:

Ce romantic :-x :-x
Daca si tu il placi, nu ar trebui sa iti fie rusine doar sunteti impreunawinking
Sigur ai emotii dar lasa emotiile sa plece si sa nu il refuzi pentru ca el se va gandi ca nu il placi si iese urat (asa am facut si s-a suparat foarte tare pe mine) big grinbig grin

Mult succeswinking

Have a nice day!

Raaaalucaaaaaa :-)

| Ancutzica_1406 a răspuns:

Pai daca a fost asa de timid nu stiu daca va incerca sa te sarute.
Dar daca nu ar fi cazul sa il saruti tu, pentru ca sunteti iubiti. Si sa nu-ti fie frica pentru ca nu ai de ce este doar un sarut. Daca nu o sa-l saruti acum, nu-l saruti nici maine si tot asa si atunci va crede ca nu-l placi. Sa nu-ti face probleme doar cum a spus Stiiix lasa totul sa vina de la sine si Distreaza-te! :X

| OHmyGosh explică:

Chiar nu stiu cum de i-a fost rusine de mine, pentru ca eu nu sunt prima lui prietena(iubita), iar pana acum el zicea fetelor ca le place... Dar de mine de ce i-a fost rusine? Culmea ca si mie mi-a fost rusine la inceput.
Dar de ce tocmai de el? Suntem prieteni vechi si...
Sincer:si eu am mai fost cu alti baieti si nu mi-a fost rusine de ei, insa cu el e diferit.Simt altceva. Oare de ce? Si nu as incerca sa-l sarut eu, mi-e sa nu creada ca am innebunit. Of! Ce ma fac?
De ce mi-o fi asa de rusine de el?(lui nu-i mai e asa rusine de cand i-am zis ca il plac si el a recunoscut ca ma place, dar mi-a spus pe mess ca totusi este un pic timid in fata mea si ca eu sunt singura fata dupa care e asa de nebun!

| Larisa7883 a răspuns:

Poate ca sunteti foarte indragostiti unul de altul si de aceea simti ceva diferit, poate de ceilalti baieti nu erai asa indragostita

| stiiix a răspuns:

Sunteti impreuna, e normal ca el sa incerce sa te sarute.
Nu-ti fa grijihee hee totul o sa curga de la sine, nu-ti fa prea multe probleme datorita acestui lucru.
Hai succes! happy

| purpleeyes_1427 a răspuns:

Eu cred ca nu ar trebui sa iti fie rusine, sa vezi dupa aceia o sa inceapa sa iti placa